Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Netflix we współpracy z polską spółką giełdową nakręci Wiedźmina

© alexeymarchuk - Fotolia.com

Platige Image, spółka z NewConnect, w której akcjonariacie widnieją takie nazwiska jak Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko i Piotr Sikora, poinformowała o wejściu w życie tak zwanej Binding Deal Memorandum (BDM – wiążące podstawowe warunki umowy). Umowa dotyczy stworzenia serialu o wiedźminie Geralcie przy współpracy między innymi z Netflixem.

 

Umowa została podpisana przez spółkę zależną Platige Films Sp. z o.o., Netflix Entertainment LLC, Interborough Inc. (za pośrednictwem której usługi świadczy Dean Daniel) i Antimatter Inc. (za pośrednictwem której usługi świadczy Jason Brown). Umowa weszła w życie wobec spełnienia się warunków zawieszających, związanych z dokonaniem przez Platige Films zmian dotychczasowej umowy z Andrzejem Sapkowskim.

 

Umowa określa główne warunki współpracy przy produkcji filmowej opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie („The Witcher”). Celem projektu jest wyprodukowanie kilku sezonów serialu o wiedźminie. Platige Films przekaże do Netflix posiadane prawa umożliwiające produkcję, jednakże Netflix nie jest zobowiązany do wyprodukowania serialu, a rozpoczęcie produkcji będzie uzależnione od jego decyzji. W przypadku rozpoczęcia produkcji pierwszego sezonu Platige Films będzie świadczył (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi Executive Producer, wykona określone efekty specjalne, a Tomasz Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów. Emitent wskazuje, że BDM jest dokumentem, który stanowi podstawę do dalszych rozmów dotyczących usług realizacji zdjęć filmowych i efektów specjalnych – napisano w raporcie bieżącym.

 

Umowa BDM określ agwarantowane przychody minimalne Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu serialu, jednak nie przekraczają one 10% przychodów Grupy za 2016 roku. Ostateczna wartość będzie uzależniona od uzgodnionego zakresu usług. Ponadto, spółka zobowiązała się do niekorzystania z wyłączności żadnych praw, wynikających z zawartych uprzednio umów z Andrzejem Sapkowskim, w szczególności praw filmowych.

 

Emitent uznaje rozpoczęcie współpracy z Netflix za istotne z perspektywy działalności i strategii rozwoju studia polegającej na rozwijaniu oryginalnej własności intelektualnej z obszaru kulturotechu (przemysłu opartego na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i modelach biznesowych) – dodano w raporcie.

 

Po publikacji komunikatu nie trzeba było długo czekać na reakcję rynku. Do godziny 13:00 kurs akcji wzrósł do 60,10 zł, co implikuje stopę zwrotu na poziomie blisko 50% względem zamknięcia z dnia poprzedniego.

 

Platige Image - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Platige Image S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Netflix we współpracy z polską spółką giełdową nakręci Wiedźmina