Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Netflix we współpracy z polską spółką giełdową nakręci Wiedźmina

© alexeymarchuk - Fotolia.com

Platige Image, spółka z NewConnect, w której akcjonariacie widnieją takie nazwiska jak Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko i Piotr Sikora, poinformowała o wejściu w życie tak zwanej Binding Deal Memorandum (BDM – wiążące podstawowe warunki umowy). Umowa dotyczy stworzenia serialu o wiedźminie Geralcie przy współpracy między innymi z Netflixem.

 

Umowa została podpisana przez spółkę zależną Platige Films Sp. z o.o., Netflix Entertainment LLC, Interborough Inc. (za pośrednictwem której usługi świadczy Dean Daniel) i Antimatter Inc. (za pośrednictwem której usługi świadczy Jason Brown). Umowa weszła w życie wobec spełnienia się warunków zawieszających, związanych z dokonaniem przez Platige Films zmian dotychczasowej umowy z Andrzejem Sapkowskim.

 

Umowa określa główne warunki współpracy przy produkcji filmowej opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie („The Witcher”). Celem projektu jest wyprodukowanie kilku sezonów serialu o wiedźminie. Platige Films przekaże do Netflix posiadane prawa umożliwiające produkcję, jednakże Netflix nie jest zobowiązany do wyprodukowania serialu, a rozpoczęcie produkcji będzie uzależnione od jego decyzji. W przypadku rozpoczęcia produkcji pierwszego sezonu Platige Films będzie świadczył (za pośrednictwem Tomasza Bagińskiego i Jarosława Sawko) wybrane usługi Executive Producer, wykona określone efekty specjalne, a Tomasz Bagiński zostanie zaangażowany jako jeden z reżyserów. Emitent wskazuje, że BDM jest dokumentem, który stanowi podstawę do dalszych rozmów dotyczących usług realizacji zdjęć filmowych i efektów specjalnych – napisano w raporcie bieżącym.

 

Umowa BDM określ agwarantowane przychody minimalne Platige Films z tytułu świadczonych usług w przypadku realizacji pierwszego sezonu serialu, jednak nie przekraczają one 10% przychodów Grupy za 2016 roku. Ostateczna wartość będzie uzależniona od uzgodnionego zakresu usług. Ponadto, spółka zobowiązała się do niekorzystania z wyłączności żadnych praw, wynikających z zawartych uprzednio umów z Andrzejem Sapkowskim, w szczególności praw filmowych.

 

Emitent uznaje rozpoczęcie współpracy z Netflix za istotne z perspektywy działalności i strategii rozwoju studia polegającej na rozwijaniu oryginalnej własności intelektualnej z obszaru kulturotechu (przemysłu opartego na oryginalnym dorobku kulturowym, nowych technologiach i modelach biznesowych) – dodano w raporcie.

 

Po publikacji komunikatu nie trzeba było długo czekać na reakcję rynku. Do godziny 13:00 kurs akcji wzrósł do 60,10 zł, co implikuje stopę zwrotu na poziomie blisko 50% względem zamknięcia z dnia poprzedniego.

 

Platige Image - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Platige Image S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

26.04.2018, Newsroom

Słabe wyniki Getin Noble Banku. Spółka straciła ponad pół miliarda złotych

Skonsolidowana strata netto spółki przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej za 2017 rok była prawie 10-krotnie wyższa niż rok wcześniej.

Zobacz więcej

Netflix we współpracy z polską spółką giełdową nakręci Wiedźmina
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie