Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wystrzał na Larqu, szanse na wzrosty dla Ambry, PMPG i PGE

Akcje Larqu po 2 tygodniach od zakupu zaliczają kolejny impuls wzrostowy i przynoszą nam 27% niezrealizowanego zysku. Nowe informacje dają szanse na wzrosty dla walorów Ambry, PMPG i PGE.

Larq

Akcje wyznaczyły dziś (11.05.2017) nowe maksima na poziomie 19,1 zł. Zakupiłem te akcje w segmencie własnych inwestycji 28 kwietnia bieżącego roku po kursie 14,99 zł. Argumenty za kupnem podałem w tym miejscu. Po publikacji prognoz finansowych dla spółek portfelowych, akcje Larqa potwierdziły wybicie z konsolidacji w przedziale 13,5-15 zł. Zasięg konsolidacji wskazał możliwość wzrostów na 16,5 zł, ale popyt nie zatrzymał się i wyciągnął kurs na 19 zł. Wybicie niestety nie jest oparte na wyraźnie większych obrotach, co może rodzić ryzyko korekty w każdym momencie. Dla mnie najbardziej optymalnym scenariuszem byłaby teraz kolejna konsolidacja pod poziomem 20 zł. Jak widać na wykresie, akcje te bardzo lubią konsolidacje (co jest zdrowe). Dodatkową informacją fundamentalną była zapowiedź wejścia głównej spółki portfelowej NextBike na NewConnect. 

 

Larq - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Ambra

Nasza najlepsza jak dotąd inwestycja z segmentu dywidendowo-długoterminowego – Ambra, podała wyniki finansowe za III kw. jej roku obrotowego (styczeń-marzec 2017 roku). Wyniki opisaliśmy w tym miejscu. Osobiście odebrałem wyniki pozytywnie, mimo większej straty netto dla akcjonariuszy podmiotu dominującego. Dlaczego?

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Wystrzał na Larqu, szanse na wzrosty dla Ambry, PMPG i PGE