Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duże zmiany na Liście ostrzeżeń SII

30 kwietnia 2017 r. upłynął termin publikacji raportów rocznych dla spółek publicznych których akcje notowane są na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  W związku z nieopublikowaniem raportów rocznych w wymaganym terminie, Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła obrót akcjami ośmiu emitentów:  Lark.pl S.A., MNI S.A., B.A.C.D. S.A., Hawe S.A., Budopol-Wrocław S.A., Mediatel S.A., B3System S.A. oraz Gravon Capital S.A. Notowania ich akcji na dzień publikacji niniejszego artykułu pozostają zawieszone. 

Ośmiu emientów z GPW
nie publikuje raportu rocznego

Następna grupa wpisów na Listę ostrzeżeń SII związana jest z nieopublikowaniem przez spółki publiczne opinii biegłego rewidenta wraz z raportem z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok obrotowy. Wpisy te dotyczą czterech podmiotów: Integer S.A., Inpost S.A., PC Guard S.A. oraz Hyperion S.A. 

 

W przypadku pięciu kolejnych emitentów audytorzy przeprowadzili badanie sprawozdań finansowych, jednakże odstąpili od sporządzenia opinii o nich. Pod kryterium "odmowy wydania opinii biegłego rewidenta" na Liście ostrzeżeń SII pojawiły siię wpisy dotyczące następujących podmiotów: Petrolinvest S.A., Ideon S.A., Sco-Pak S.A., Drewex S.A. i Regnon S.A.

 

Ponadto na Listę ostrzeżeń SII wpisana została spółka Admiral Boats S.A. w związku ze złożeniem przez zarząd wniosku o ogłoszenie upadłości. 

 

Na NewConnect raport roczny do 30 maja

 

Kolejny wzomożony okres publikacji raportów rocznych przypadnie na końcówkę maja. Zarząd GPW w Warszawie skrócił bowiem z sześciu do pięciu miesięcy termin publikacji raportów rocznych dla spółek, których akcje notowane są w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect. Emitentom z NewConnect zostało już tylko 21 dni na publikację przedmiotowych raportów.

Zobacz również:

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

17.10.2017, Aktualności

SII Poleca: Price Action Day, 21 października 2017 r.

Price Action Day to wydarzenie poświęcone metodzie analizy ceny Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce, które już 21 października zagości w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Czterech ekspertów rynkowych przez cały dzień będzie prezentował inwestorom indywidualnym zagadnienia związane z popularną strategią Price Action bazującą na najpopularniejszych formacjach świecowych.

Zobacz więcej

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

18.10.2017, Newsroom

Energa zwiększyła w III kw. zysk EBITDA o 13,9% rdr

Spółka opublikowała szacunkowe wyniki uzyskane w III kw. 2017 roku. Zysk EBITDA wyniósł 500 mln zł wobec 439 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 13,9%.

Zobacz więcej

Duże zmiany na Liście ostrzeżeń SII