Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Infoscan zajmuje miejsce Getin Holdingu w segmencie własnym

© bisonov - Fotolia.com

28 kwietnia do Portfela SII trafiło 700 akcji Infoscanu po kursie 3,43 zł notowanego na NewConnect. To pierwsza spółka z mniejszego parkietu w naszym portfelu. Sfinansowaniu zakupu tych akcji posłużyły środki uzyskane po sprzedaży akcji Getin Holdingu, na których zarobek wyniósł 20%.

 

 

Obecnie w segmencie własnym posiadam akcje 6 spółek. Są to PMPG, Briju, Monnari, Medicalgorithmics, Larq i Infoscan. Cztery ostatnie pozycje to bardzo „świeże” inwestycje. Poniżej przedstawiam argumenty, którymi kierowałem się przy inwestycji w Infoscan: 

 

  • Infoscan jest przedstawicielem branży telemedycyny, która jest w ostatnich kwartałach modna i coraz bardziej popularna na GPW. Szlaki branży na giełdzie przeciera Braster, ale on dopiero od niedawna wprowadził swój produkt do sprzedaży. Natomiast Infoscan ma już swoje urządzenie od kilku lat i stale je rozwija. Med Recorder, bo tak się ono nazywa, służy do zdalnej diagnostyki i monitoringu zaburzeń oddychania podczas snu. Jest szczególnie wykorzystywany do diagnostyki bezdechu sennego. Urządzenie w trakcie snu bada między innymi przepływ krwi, tętno, przepływ powietrza, ruch przepony i klatki piersiowej, położenie ciała czy natężenie chrapania. Dotychczas z usług Infoscanu korzystało w Polsce prawie 30 klinik i gabinetów lekarskich. Problem bezdechu sennego może dotyczyć w naszym kraju 1,5 mln osób, a w USA 40 mln. Na razie spółka działa tylko w Polsce, ale celem jej jest wejście na rynek amerykański i brytyjski.
  • Rozpoczęcie działalności w USA otwiera drogę do wejścia na rynek, gdzie rocznie dokonuje się 4 mln badań rocznie. Dla porównania w Wielkiej Brytanii rocznie wykonuje się 75 tys. badań, a w Polsce 13 tys. (w 2014 roku). Cena badania ambulatoryjnego w Polsce waha się w przedziale 600-900 zł, a w USA 500-700 dolarów. Badanie domowe to koszt w naszym kraju 400 zł, a w USA 175-250 dolarów. Sama wartość rynku amerykańskiego w modelu home testing może wynieść nawet kilkaset milionów dolarów. Kluczem do rozpoczęcia działalności w USA jest zdobycie odpowiedniej certyfikacji od FDA (Food and Drug Administration). Jest to obecnie priorytet dla spółki, nad czym pracuje wraz z doradcą. Uzyskanie certyfikatu planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku.

 


 

  

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Na początku roku Infoscan pozyskał 1,87 mln zł z oferty prywatnej. Środki mają posłużyć między innymi na przeprowadzenie procesu certyfikacji. W przypadku pozytywnej decyzji FDA spodziewam się kolejnej emisji akcji o większej wartości, ale spółka będzie wówczas w zupełnie innej (lepszej) pozycji. Nowe środki będą już wykorzystane do sfinansowania rozpoczęcia działalności w USA.

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Infoscan zajmuje miejsce Getin Holdingu w segmencie własnym