Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dwie spółki nabierają rozpędu po genialnej sesji na GPW!

Po bardzo udanej wtorkowej sesji na warszawskim parkiecie naszym obowiązkiem było odnalezienie spółek, które dzięki niej pokazały swoją siłę oraz aspiracje wzrostowe. Zapraszamy do zapoznania się z analizą wykresów Alior Banku oraz spółki Eurocash. 

 

Specjalny odcinek – Analiza  techniczna na żywo

Poniedziałek, 08.05, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Zapisz się na spotkanie

 


 

         1. Alior Bank

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Po negatywnym sygnale, który zapoczątkował obniżkę kursu Alior Banku powróciła nadzieja na powrót do wzrostów. Wszystko za sprawą pojawienia się akcji byków i podejścia w rejonu ostatniego szczytu. Co więcej, obecny ruch wpisuje się w kilkumiesięczną linię trendu, a ostatnie wzrosty wpłynęły na wygenerowanie przez wskaźnik MACD potencjalnego sygnału kupna. Miejmy nadzieję, iż w dalszym ciągu rynek będzie rósł, a my będziemy świadkami przebicia się przez poziom 76,89 zł.

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

         2. Eurocash

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z powiewem optymizmu mamy również do czynienia na wykresie spółki Eurocash. Ostatnie dynamiczne spadki mogły zakończyć się formacją podwójnego dna w okolicach 31 zł. Mogły, gdyż nie można być tego jeszcze pewnym. Prawdopodobieństwo odwrócenia zachowania rynku zwiększałoby przebicie przez kolejne poziomy oporu. Pierwszą przeszkodą jest formacja spadającej gwiazdy oraz geometria 38,2%, które znajdują się przy poziomie 33,50 zł. Następna przeprawa czeka byki w okolicach 34 zł.

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

 Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

23.11.2017, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników LW Bogdanka S.A. za trzeci kwartał 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Prezesem Zarządu LW Bogdanka SA, Krzysztofem Szlagą. Czat odbędzie się 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 12:00. Zapraszamy do zadawania pytań już dziś w opcji off-line.

Zobacz więcej

Dwie spółki nabierają rozpędu po genialnej sesji na GPW!