Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W dniu premiery „Sniper: Ghost Warrior 3” kurs akcji CI Games zniżkuje nawet o 20%

© Prazis - Fotolia.com

Dzisiaj, to jest 25 kwietnia 2017 roku, miała miejsce premiera flagowej produkcji CI Games – Sniper Ghost Warrior 3. Recenzje gry portali branżowych nie są jednak zbyt przychylne, co przekłada się na dynamiczną przecenę akcji spółki.

 

Serwis gry-online ocenił grę na 5,5 punktów na 10 punktów. Recenzję zatytułował wymownie „Sniper: Ghost Warrior 3 – snajperski Far Cry zalicza pudło”. Autor zwrócił uwagę na liczne błędy i niedopracowania, a także nie najlepszą grafikę.

 

CI Games przygotowało blog, który ma pełnić rolę nowego kanału do komunikacji z inwestorami. Niektóre z ciekawszych wpisów to:

 

„Nie komentujemy sytuacji dotyczącej preorderów. Na pewno sytuacja się znacznie zmieniła i skala preorderów nie jest obecnie istotnym miernikiem potencjalnego sukcesu gry. Zjawisko to dotyczy zdecydowanej większości tytułów. Wkrótce będziemy mieli informacje o faktycznej sprzedaży na wszystkich najważniejszych rynkach i te informacje posłużą nam w realnej ocenie potencjału SGW3, jak i potencjalnych kolejnych tytułów w serii.”

 

„Mamy nadzieję, że bardzo szybko, a może nawet w dniu premiery” (pytanie dotyczyło tego, jak szybko Sniper 3 może się zwrócić).

 

„Koszty zwrócą się przy sprzedaży wysokich kilkuset tysięcy sztuk.”

 

„Informacje dotyczące kolejnych produktów podamy na konferencji w drugim kwartale, na której to konferencji przedstawimy strategię spółki.”

 

Sukces sprzedażowy najnowszego Snipera stoi pod znakiem zapytania po nieprzychylnych recenzjach. Na moment obecny produkcja jest na piątym miejscu wsród bestsellerów na platformie steam. Skala przeceny na początku sesji przekroczyła nieznacznie 20%, a do godziny 11:00 zmniejszyła się do około 15%. Notowaniom towarzyszyły bardzo duże obroty, które przekroczyły 20 mln zł. 

 

CI Games - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CI Games S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

W dniu premiery „Sniper: Ghost Warrior 3” kurs akcji CI Games zniżkuje nawet o 20%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie