Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Korekta na MiSiach a wycena Portfela SII – przegląd spółek

© Wrangler - Fotolia.com

Od około półtora miesiąca mamy do czynienia z korektą spadkową na większości spółek na GPW. Nic w tym dziwnego, gdyż od grudnia ubiegłego roku indeks WIG zaliczył wzrost z 48 tys. pkt do nawet 60 tys. pkt. Na razie korekta trwa, a spadki dotknęły też Portfel SII – na szczęście w niewielkim stopniu.

 

Szczyty wyceny Portfela SII wynosiły około 35 tys. zł. Obecny stan rachunku to 34,1 tys. zł. Niespełna 3% spadek zawdzięczamy szeroką dywersyfikacją oraz sporym, bo 30% udziałem gotówki. Do najmocniej spadających spółek z portfela w ostatnich dniach należały Monnari, Getin Holding, Quercus i PKP Cargo. Żadna z pozostałych spółek nie zanotowała zauważalnego wzrostu.

Monnari

Po wybiciu linii trendu spadkowego kupiłem akcje Monnari do segmentu własnego po kursie 9,59 zł. Początkowo wszystko układało się zgodnie z przyjętym scenariuszem i kurs akcji wyszedł ponad 10 zł. Dnia 6 kwietnia bieżącego roku spółka opublikowała raport sprzedażowy za marzec, który wskazał 17,3 mln zł osiągniętych przychodów. Był to taki sam poziom jak w marcu 2016 roku, co jest negatywną informacją biorąc pod uwagę kilkunastoprocentowy wzrost powierzchni handlowej. W pierwszych dwóch miesiącach roku wyniki sprzedaży pokazały dodatnią dynamikę, ale również nie przekraczały w sposób wyraźny przyrost powierzchni handlowej. Słaby wynik marcowy został przyjęty przez rynek negatywnie i nic w tym dziwnego. Akcje z poziomu 10 zł spadły do 8,7 zł i nie mają na razie siły na odbicie. W tych złych nastrojach pozostaje czekać do kolejnych danych miesięcznych. Niestety rośnie obawa o poziom zysków w I kw. 2017 roku. W poprzednim kwartale spółka pokazała, że potrafiła utrzymać marże, ale czy uda się teraz? Niestety ze spółki nie napłynął szerszy komentarz odnośnie słabej sprzedaży za ostatni miesiąc. Nie zamierzam sprzedawać jeszcze tych akcji, gdyż uważam, że te kilkunastoprocentowe spadki od szczytów to wystarczający już poziom „ukarania” spółki za słabe dane tego jednego (jak dotąd) miesiąca.

 

Monnari - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Getin Holding

Bardzo regularnie w ostatnich tygodniach osuwa się kurs Getin Holdingu. Technicznie odbieram to jako naturalną korektę ruchu wzrostowego. Niebezpiecznie zrobi się po wybiciu w dół klina spadkowego lub po spadku poniżej 1,25 zł. Główne aktywo holdingu, jakim jest 54,43% akcji Idea Banku, nadal jest na ścieżce rosnącej. Wartość rynkowa tego

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

19.06.2018, Newsroom

WIG najniżej od lutego 2017 roku. Zobacz, jak wypada na tle innych giełd regionu

"Wojna handlowa" oraz zmiany stóp procentowych Fed niekorzystnie wpływają na giełdy Europy Środkowo-Wschodniej.

Zobacz więcej

Korekta na MiSiach a wycena Portfela SII – przegląd spółek
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie