Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

CD Projekt wypłaci pierwszą dywidendę w wysokości 1,05 zł (DY 1,6%)

© blackday - Fotolia.pl

Zarząd CD Projekt postanowił zarekomendować wypłatę dywidendy w wysokości 1,05 zł na akcję. Przy obecnej wycenie akcji spółki (około 67 zł) przełoży się to na stopę dywidendy w wysokości około 1,57%.

 

W 2016 roku CD Projekt osiągnął 249,7 mln zł zysku netto, z czego 100,9 mln zł ma zostać przeznaczone na dywidendę (około 40% zysku netto). Dzień dywidendy wyznaczono na 30 maja, a dzień wypłaty na 13 czerwca 2017 roku. Decyzję o wypłacie dywidendy podejmie Walne Zgromadzenie.

 

„W uzasadnieniu wniosku Zarząd Spółki podniósł, iż rok 2016 był kolejnym, po roku premierowym, udanym rokiem sprzedaży Wiedźmina 3 i pozostałych produktów Grupy. Sprzedaż ta przełożyła się na zwiększenie środków pieniężnych na kontach Grupy CD PROJEKT o 203,6 mln zł.

Uwzględniając obecne zasoby środków pieniężnych Spółki i jej bezpieczeństwo finansowe Zarząd zdecydował rekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wypłatę części zgromadzonych środków na rzecz akcjonariuszy Spółki” – napisano w komunikacie.

 

CD Projekt zaznaczył, że nie ma zamiaru wprowadzać stałej polityki dywidendowej.

 

„Jednocześnie zarząd informuje, iż odstąpił od wprowadzenia stałej polityki dywidendowej z uwagi na fakt, iż jest przekonany, że dla Spółki działającej w tak konkurencyjnej branży i chcącej dynamicznie się rozwijać, najbardziej właściwą strategią jest każdorazowa ocena bieżącej sytuacji, planów biznesowych, wyzwań stojących przed Grupą i wynikających z nich potrzeb” – uzasadniono w raporcie.

 

Kurs akcji CD Projektu znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Obecnie kurs akcji oscyluje wokół wsparcia cenowego 60 zł, gdzie obecnie przebiega najszybsza linia trendu wzrostowego.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: CD Projekt S.A.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

CD Projekt wypłaci pierwszą dywidendę w wysokości 1,05 zł (DY 1,6%)