Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Vivid Games rozpoczyna zapisy na obligacje

Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny i reklamowy, stanowi informację handlową w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2008 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2013 r. poz. 1422). Emitent udostępni do publicznej wiadomości memorandum informacyjne, którego treść nie wymaga zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego. Memorandum informacyjne zostanie opublikowane na stronie internetowej Emitenta pod adresem www.vividgames.com oraz na stronie internetowej NWAI Dom Maklerski S.A. pod adresem www.nwai.pl i stronach internetowych uczestników konsorcjum dystrybucyjnego.
Informacje zawarte w materiale zostały opracowane przy wykorzystaniu źródeł, które Emitent uznaje za wiarygodne i sprawdzone. Pomimo, iż przy sporządzeniu dokumentu dołożono należytej staranności, należy mieć na względzie, iż może on nie zawierać wszystkich informacji istotnych dla oceny Spółki. Odbiorca niniejszego materiału powinien przeprowadzić własną analizę informacji zawartej lub przytoczonej w niniejszym materiale, jak również ocenę merytoryczną oraz ocenę ryzyk związanych z inwestowaniem w instrumenty finansowe.

 

Vivid Games

 

Od dzisiaj do 28 kwietnia br. potrwają zapisy na trzyletnie obligacje serii A Vivid Games o oprocentowaniu zmiennym opartym o WIBOR 3M + marża 6%. Z emisji papierów dłużnych bydgoska spółka zamierza pozyskać do 10,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności. Oferującym jest NWAI Dom Maklerski S.A. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu  Catalyst.

 

Obligacje Vivid Games zostaną wyemitowane w trybie emisji publicznej o łącznej wartości nieprzekraczającej równowartości 2,5 mln EUR. Bydgoska spółka oferuje inwestorom do 10 500 obligacji serii A o wartości nominalnej 1000 zł każda. Minimalny zapis to jedna obligacja. Cena emisyjna jest zmienna, uzależniona od dnia składania zapisów. W dniach 18-21 kwietnia wynosi 997 złotych za walor, natomiast w dniach 22-28 kwietnia wynosi 999 zł za jedną obligację. Oprocentowanie obligacji to WIBOR3M + marża 6%. Termin wykupu papierów ustalono na 5 maja 2020 r. Planowane zabezpieczenie obligacji to: zastaw rejestrowy na prawach autorskich do gry Outer Pioneer, oświadczenie o poddaniu się egzekucji oraz weksel własny emitenta z deklaracją wekslową. Przydział obligacji nastąpi 5 maja 2017 r. Niezwłocznie po przydziale obligacji spółka podejmie działania mające na celu wprowadzenie ich do obrotu w Alternatywnym Systemie Obrotu Catalyst. Środki z emisji zostaną przeznaczone na produkcje, marketing, pozyskanie licencji i kapitał obrotowy. Oferującym jest NWAI Dom Maklerski S.A., a na potrzeby szerokiej dystrybucji oferowanych obligacji utworzone zostało konsorcjum domów maklerskich (Millenium Dom Maklerski S.A., Biuro Maklerskie Alior Banku S.A.).


W minionym roku przy przychodach na poziomie 22,7 mln zł (wzrost o ponad 31 proc.), grupa Vivid Games wypracowała niespełna 3 mln zł zysku netto. Zysk operacyjny wyniósł 3,41 mln zł. W samym czwartym kwartale ubiegłego roku, grupa osiągnęła 3,81 mln zł przychodów i 1,84 mln zł zysku netto wobec straty w analogicznym okresie roku poprzedniego. Spółka nie publikowała prognoz na 2017 r.

 


O VIVID GAMES
Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r.  Jest jednym z wiodących polskich producentów i wydawców najwyższej jakości gier na telefony smartphone i tablety. W czerwcu 2012 r. Vivid Games S.A. zadebiutował na rynku NewConnect. W 2016 r. spółka przeniosła notowania swoich akcji na rynek główny GPW. W 2016 r. przychody  ze sprzedaży Vivid Games osiągnęły  22,7 mln zł.  Więcej informacji o Vivid Games znajduje się na stronie www.vividgames.com

 

Źródło: Vivid Games

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

17.11.2017, Newsroom

Grupa Azoty osiągnęła w III kw. historyczny zysk EBITDA na poziomie 255 mln zł

Spółka pochwaliła się poprawą wyników finansowych w III kw. 2017 roku. Na poziomie zysku EBITDA wszystkie segmenty działalności wykazały dodatnią kontrybucję.

Zobacz więcej

Vivid Games rozpoczyna zapisy na obligacje