Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Griffin Premium RE zadebiutował na warszawskiej giełdzie

© Xiongmao - Fotolia.com

Spółka Griffin Premium RE.. zadebiutowała w czwartek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Kurs otwarcia notowań jej akcji ustalony został na poziomie 5,7 zł, czyli równym cenie z przeprowadzonej niedawno oferty publicznej. Około południa notowania znajdowały się jednak na niewielkim minusie.

 

Griffin Premium RE.. N.V. to 487 spółka notowana na Głównym Rynku, w tym 54 zagraniczny emitent. To także 4 debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2017 roku.

 

Griffin Premium RE.. generuje przychody z tytułu najmu posiadanego portfela nieruchomości. Grupa kontroluje obecnie portfel dziewięciu nieruchomości – sześć biurowych oraz trzy duże biurowo-handlowe, położone w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Łączna powierzchnia najmu posiadanych przez Griffin Premium RE.. nieruchomości na dzień 31 grudnia 2016 r. wynosiła 171.231 m2, z czego 49,2% stanowiły powierzchnie czysto biurowe, 31,5% – powierzchnie handlowe zlokalizowane przy głównych ulicach miast, a 19,3% – powierzchnie biurowe przy głównych ulicach miast. Spółka prognozuje, że przychody z najmu w 2017 roku wyniosą 31.984 tys. euro, a zysk netto 41.603 tys. euro.

 

Emitent został zawiązany jako spółka prawa holenderskiego w grudniu 2016 roku w wyniku reorganizacji aktywów, które były wcześniej kontrolowane przez Grupę Grifiin (Griffin Topco II S.a.r.l i Griffin Topco III S.a.r.l. – kontrolowane przez Grupę Oaktree). Jego intencją jest jednak przekształcenie się w polską spółkę akcyjną spełniającą wymogi REIT, gdy w Polsce przyjęte zostaną odpowiednie przepisy regulujące funkcjonowanie tego typu podmiotów (o ile takie przekształcenie będzie korzystne dla akcjonariuszy spółki).

 

Do tego czasu emitent zamierza regularnie wypłacać około 65% wyniku z działalności operacyjnej pomniejszonej o koszty finansowania bankowego za dany okres do podziału pomiędzy akcjonariuszy. Pierwsza wypłata planowana jest na 2018 rok.

 

W ramach oferty publicznej oferowanych było około 89,2 mln akcji, w tym blisko 67 mln akcji istniejących sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy oraz 22,2 mln akcji nowo emitowanych. W wyniku przeprowadzonej emisji Griffin Premium RE.. pozyskał ponad 126,5 mln zł, a łączna wartość oferty wraz z ofertą sprzedaży akcji wyniosła 508,3 mln zł. Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na nabycie kolejnych projektów nieruchomościowych.

 

Ostateczna cena akcji Griffin Premium RE.. oferowanych w ramach oferty publicznej została ustalona na 5,7 zł. Po takiej samej cenie zawarto pierwsze transakcje walorami spółki podczas czwartkowej sesji, a chwilę później kurs wyniósł 5,78 zł. Około południa notowania emitenta znajdowały się jednak na niewielkim minusie.

 

Griffin Premium RE.. – kurs notowań akcji w dniu debiutu
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Źródło: Griffin Premium RE.., Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Griffin Premium RE zadebiutował na warszawskiej giełdzie