Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Asseco BS ogłosiło wezwanie na akcje Macrologic po 59 zł

© Jakub Jirsák - Fotolia.com

 We wtorek 11 kwietnia 2017 roku Asseco Business Solutions ogłosiło wezwanie na wszystkie akcje Macrologic. Cena obowiązująca w wezwaniu wynosi 59 zł i jest o ponad 40% wyższa od ostatniego kursu z zamknięcia sesji giełdowej sprzed wezwania.

 

Według parametrów wezwania, Macrologic został wyceniony na 111,4 mln zł. Wezwanie obejmuje 1 888 719 akcji Macrologic. Asseco Business Solutions zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że co najmniej 75% wszystkich akcji zostanie objętych zapisami w ramach wezwania. Jednak Asseco BS zastrzegł sobie prawo do odstąpienia od tego warunku i tym samym nie zamyka sobie drogi do nabycia akcji Macrologic w mniejszej ilości. Warunkiem do spełnienia wezwania jest uzyskanie bezwarunkowej zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 

Terminarz przeprowadzenia wezwania jest następujący:

  • Data rozpoczęcia przyjmowania zapisów - 08 maja 2017 r.
  • Data zakończenia przyjmowania zapisów - 06 czerwca 2017 r.
  • Przewidywany dzień transakcji na GPW - 09 czerwca 2017 r.
  • Przewidywany dzień rozliczenia transakcji przez KDPW - 14 czerwca 2017 r.

 

W treści wezwania Asseco Business Solutions w następujący sposób opisał swoje zamiary w stosunku do przejmowanej spółki: „Nabycie Akcji Spółki przez Wzywającego spowoduje powstanie Grupy Kapitałowej Asseco Business Solutions, specjalizującej się w produkcji i wdrażaniu własnego oprogramowania klasy ERP. Integracja Wzywającego i Spółki pozwoli na znaczący rozwój kompetencji eksperckich oraz technologicznych Grupy Kapitałowej Asseco Business Solutions w obszarze systemów ERP, między innymi poprzez zgrupowanie aktywów osobowych w jednym centrum kompetencyjnym. W konsekwencji przełoży się to na zwiększenie poziomu konkurencyjności Grupy Kapitałowej Asseco Business Solutions wobec największych firm informatycznych, działających na polskim rynku. Grupa Kapitałowa Asseco Business Solutions będzie zatrudniała blisko 1000 specjalistów z obszaru ERP, co ulokuje ją w czołówce największych, polskich firm specjalizujących się w tej klasie systemów IT. Proces wzajemnej wymiany wiedzy (najlepszych praktyk, metod produkcji, itp.), jak również wykorzystanie efektu synergii pozwoli na wzbogacenie oferty produktowej obu podmiotów, podniesienie jakości oferowanych produktów i świadczonych usług.”

 

Grupa Macrologic w 2016 roku osiągnęła zysk netto w wysokości 7,1 mln zł przy przychodach na poziomie 56,3 mln zł. W 2015 roku zysk netto wyniósł 6,8 mln zł przy 54,9 mln zł przychodów. Kapitał własny spółki wyniósł na koniec grudnia 2016 roku 30,5 mln zł. Wartość księgowa na akcję wyniosła 17,2 zł.

 

Określony poziom ceny za jedną akcję Macrologic w wezwaniu jest znacznie wyższy od średnich ostatnich wartości na GPW. Średnia arytmetyczna ważona wolumenem obrotu za okres 6 miesięcy sprzed wezwania wyniosła 39,13 zł, a z ostatnich 3 miesięcy 40,12 zł.

 

W dniu dzisiejszym kurs akcji „dostosował się” do poziomu obowiązującego w wezwaniu. O godz. 15 akcje Macrologic wycenione są na około 57,4 zł po bardzo dużej luce wzrostowej na otwarciu. Do momentu ogłoszenia wezwania wycena akcji nie dawała sobie rady z pokonaniem poziomu 41,7 zł. Linia trendu wzrostowego przebiegała na poziomie około 35 zł.

 

Macrologic - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Macrologic S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Asseco BS ogłosiło wezwanie na akcje Macrologic po 59 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie