Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowe umowy Mirbudu wspomagają dynamiczne wzrosty kursu akcji

© BillionPhotos.com – fotolia.com

Na początku bieżącego tygodnia firma Mirbud poinformowała o podpisanym liście intencyjnym w sprawie budowy centrum dystrybucyjnego Castoramy, a dzień później opublikowany został raport bieżący dotyczący wyboru oferty jej spółki zależnej dotyczącej remontu autostrady A2. W reakcji na te informacje kurs akcji Mirbudu mocno wzrósł.

 

Jak ujawniła spółka Mirbud, list intentycjny otrzymany został w poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku od PDC Industrial Center. Przedmiotem umowy ma być budowa centrum dystrybucyjnego Castoramy (2 etapy) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w Kiełminie, w gminie Stryków. Wartość brutto tej umowy to około 27,5 mln euro, co w przeliczeniu daje ponad 116 mln zł. Termin zakończenia realizacji inwestycji ustalony został na 15 października 2017 roku.

 

We wtorek emitent poinformował natomiast, że oferta jego spółki zależnej – PBDiM Kobylarnia – wybrana została jako najkorzystniejsza w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego na remont autostrady A2. Wartość brutto tej oferty to 16,3 mln zł brutto. Jednocześnie opublikowany został komunikat, że spółka PBDiM Kobylarnia podpisała umowę o wartości brutto 27,8 mln zł, której przedmiotem jest realizacja robót budowlanych w Bydgoszczy w terminie do 31 lipca 2018 roku.

 

Informacje o nowych umowach akcjonariusze budowlanej spółki przyjęli entuzjastycznie. W poniedziałek giełdowe notowania akcji Mirbud urosły o 13,6% do poziomu 1,75 zł. Następnego dnia kurs otwarcia ustalony został natomiast na poziomie 1,8 zł, co oznacza wzrost o 2,86% w porównaniu do poniedziałkowego kursu zamknięcia.

 

Mirbud – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Od początku 2017 roku giełdowa wycena spółki zwiększyła się przy tym już o 122%. Obecna kapitalizacja Mirbudu to około 150 mln zł.

 

Warto także zauważyć, że nie są to pierwsze umowy zawarte w tym roku przez Mirbud. Wcześniej spółka informowała o podpisanych umowach na: generalne wykonawstwo budynku handlowo-usługowego we Wrocławiu (wartość brutto: 8,5 mln zł), budowę centrum logistyczno-magazynowego w Mirkowie (wartość brutto: 28 mln zł), a także na budowę hal w Pruszkowie (wartość brutto: 42,9 mln zł). Ponadto inna firma z Grupy Kapitałowej Mirbud – EXPO Mazury – w lutym bieżącego roku zawarła z PARP umowę o wartości brutto 15,3 mln zł na zaprojektowanie, wykonanie, utrzymanie techniczne i demontaż ekspozycji Polski na Wystawie EXPO Astana 2017.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Nowe umowy Mirbudu wspomagają dynamiczne wzrosty kursu akcji