Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Action żąda od HSBC Bank Polska 174,4 mln zł

© joannap - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym (11.04.2017) zarząd Action poinformował komunikatem bieżącym o złożeniu przez pełnomocnika procesowego spółki pozwu przeciwko HSBC Bank Polska w dniu 10 kwietnia 2017 roku. Action domaga się kwoty 174,4 mln zł.

 

W komunikacie bieżącym spółki możemy przeczytać:

 

„(…) wysokość roszczenia dochodzonego niniejszym pozwem została ustalona na zlecenie Spółki przez biegłego z zakresu wyceny przedsiębiorstw i obejmuje ona w szczególności utratę wartości przedsiębiorstwa powstałą na skutek działań Pozwanej.”

 

Action wniósł o zapłatę roszczenia w kwocie 174,4 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie oraz nakazanie „Pozwanej realizacji Umowy o Kredyt w Rachunku Bieżącym, Gwarancji i Akredytyw nr 51/2009 z dnia 29 maja 2009 r. w brzmieniu ustalonym aneksem nr 18 z dnia 23 czerwca 2016 r.”

 

Przypomnijmy, że 25 lipca 2016 roku HSBC Bank Polska odmówił dalszego kredytowania Action. Krótko po tej informacji, prezes Action Piotr Bieliński poinformował, że spółka rozważy możliwość wejścia na drogę prawną ze względu na działanie na niekorzyść spółki i akcjonariuszy.

 

Action nadal pozostaje w procesie restrukturyzacji. Przychody ze sprzedaży w marcu bieżącego roku według wstępnych szacunków wyniosły 162 mln zł.

 

Inwestorzy praktycznie nie zareagowali na dzisiejszy komunikat ze spółki. Kurs akcji o godzinie 14:00 był na zbliżonym poziomie do zamknięcia z poprzedniej sesji. Technicznie wycena akcji pozostaje w trendzie spadkowym. Ostatnie sześć miesięcy przynosi konsolidację między poziomami 4-5 zł. W krótkim terminie wybicie któregoś z wymienionych poziomów wskaże techniczny kierunek dla kursu.

 

Action - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Action S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Action żąda od HSBC Bank Polska 174,4 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie