Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Duże podwyższenie ceny w wezwaniu na Integer i InPost

© ALDECAstudio - Fotolia.com

AI Prime Bidco S.a r.l. i Rafał Brzoska jako strona wzywająca na wszystkie akcje Integera podwyższyli cenę w wezwaniu do 49 zł. Początkowo cena wynosiła 41,1 zł. Wydłużono też okres przyjmowania zapisów w wezwaniu z 19 kwietnia do 21 kwietnia 2017 roku. Z kolei zena w wezwaniu na akcje InPostu została podwyższona do 11 zł z 9 zł, a okres przyjmowania zapisów został wydłużony z 20 kwietnia do 24 kwietnia 2017 roku.

 

Strony wzywające poinformowały w komunikacie, że podwyższone ceny traktują jako ostateczne. Ich zamiarem jest wycofanie obydwu spółek z obrotu na rynku regulowanym.

 

"Nasza ocena kondycji i potrzeb Integer nie zmieniła się – grupa pilnie potrzebuje znacznych środków na spłatę zobowiązań i podtrzymanie bieżącej działalności, oraz dużych inwestycji w bliskiej przyszłości, aby przywrócić jej rentowność. Jednak po rozmowach z akcjonariuszami Integera i InPostu, zdecydowaliśmy się dokonać ostatecznego podwyższenia cen w wezwaniach na akcje spółek. Naszym zdaniem, zaproponowana wyższa cena stanowi atrakcyjną ofertę dla obecnych akcjonariuszy."

 

"Jest to nasza ostateczna propozycja. Transakcja zostanie zamknięta jedynie, jeżeli będzie możliwe wycofanie całej grupy z giełdy i umożliwienie jej dalszego rozwoju na rynku prywatnym" - powiedział Peter Nachtnebel, dyrektor w Advent International.

 

 

W dniu dzisiejszym akcje Integera otwierają się 7%-ową luką wzrostową „dostosowując” się do nowych warunków w wezwaniu. Ciekawostką jest fakt, że nowy poziom ceny w wezwaniu znajduje się ponad linią trendu spadkowego. Podobną reakcję widać też na kursie akcji InPostu. Po luce wzrostowej kurs zatrzymał się na linii trendu wzrostowego.

 

Integer - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

InPost - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Integer S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Duże podwyższenie ceny w wezwaniu na Integer i InPost
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie