Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Bank Handlowy ujawnia szacunkowy wynik za I kwartał. Kurs akcji mocno spada

© jamdesign – fotolia.com

Bank Handlowy przekazał do publicznej wiadomości raport bieżący zawierający informację o szacowanej wartości skonsolidowanego wyniku netto wypracowanego w pierwszym kwartale bieżącego roku. W reakcji na opublikowany komunikat giełdowy kurs akcji spółki mocno spada.

 

Bank Handlowy poinformował, że szacowany skonsolidowany zysk netto za I kwartał 2017 roku istotnie odbiega od wyników z poprzednich kwartałów, wynosząc 60 mln zł. Dla porównania – w analogicznym okresie rok wcześniej Bank Handlowy wypracował 104,4 mln zł, a w kolejnych (II, III i IV kwartale 2016 roku) odpowiednio: 222 mln zł, 144,9 mln zł i 130,3 mln zł.

 

Jak poinformowano w raporcie bieżącym, na istotny spadek zysku netto w minionym kwartale wpływ miały jednorazowo zaksięgowane kwoty rezerwy na składkę na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków w ramach opłat na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jednocześnie Grupa Kapitałowa Banku Handlowego osiągnęła niższy wynik na handlowych instrumentach finansowych i rewaluacji.

 

Ostateczny skonsolidowany wynik finansowy netto spółki zostanie przekazany w skonsolidowanym raporcie za I kwartał 2017 roku, który ma zostać opublikowany 28 kwietnia.

 

W poniedziałek, na pierwszej giełdowej sesji po publikacji raportu bieżącego zawierającego informację o szacowanym wyniku finansowym za I kwartał 2017 roku, notowania akcji Banku Handlowego wyraźnie spadają. Kurs otwarcia ustalony został na poziomie 76,9 zł, co stanowi spadek o 2,7% w porównaniu do piątkowej ceny zamknięcia. Około południa jedna akcja Banku Handlowego była natomiast wyceniana przez warszawskich inwestorów na 74 zł, tj. o ponad 6% niżej w porównaniu do kursu odniesienia.

 

Bank Handlowy – wykres kursu akcji
Źródło: opracowanie własne na podstawie wykresu wygenerowanego w serwisie Stooq.pl.

 

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Bank Handlowy ujawnia szacunkowy wynik za I kwartał. Kurs akcji mocno spada