Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

© Alexey Kuznetsov - Fotolia.com

Przystanek na indeksach nie przeszkadza spółkom w wyznaczaniu kolejnych rekordów. Prezentujemy zestawienie z siedmioma wykresami zwyżkujących spółek.

Kruk

Akcje Kruka od debiutu poruszają się w trendzie wzrostowym. Ostatnie sesje to wybicie z konsolidacji 230 zł – 250 zł i do tego wyznaczenie nowego historycznego maksimum. Technicznie jest to sygnał kontynuacji hossy. Kruk jest jedną z sześciu spółek, które wytypowaliśmy i naszym zdaniem mogą dać zarobić inwestorom w 2017 roku.

 

Kruk - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Wielton

Mocny ruch wzrostowy pojawił się również na Wieltonie, chociaż w tym wypadku jest to typowa kontynuacja trendu wzrostowego. Impulsem była opublikowana strategia spółki, o której pisaliśmy w tym miejscu. Założenia odnośnie wyników finansowych pokazują osiągnięcie rocznych przychodów ze sprzedaży na poziomie 2,4 mld zł, przy rentowności rzędu 8% na poziomie EBITDA.

 

Wielton - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PCC Rokita

Trend wzrostowy przyspieszył na walorach PCC Rokita. Kurs akcji z impetem wybił powyżej 70 zł i szybko poszybował powyżej 90 zł. Spółka opublikowała znaczną poprawę wyników w 2016 roku oraz zarekomendowała sowitą dywidendę. Więcej na temat wyników pisaliśmy w tym miejscu.

 

PCC Rokita - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

11 bit studios

Tempa nie zwalnia również 11 bit studios. Kurs akcji spółki przebił poziom 200 zł. Przypomnijmy, że jeszcze dwa lata temu za jedną akcję płacono nawet poniżej 10 zł (jeszcze na New Connect). Co ciekawe, w 2016 roku spółka zwiększyła przychody i zyski, pomimo tego, że nie wydała żadnego nowego tytułu – wyniki spółki wciąż napędza „This War of Mine”. Więcej o wynikach rocznych pisaliśmy w tym miejscu.

 

11 bit studios - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Robyg

Z konsolidacji wokół 3 zł górą wybił się kurs akcji Robygu wyznaczając nowy rekord notowań. Spółce sprzyjają ostatnie rekomendacje, które wyceniają jeden walor w okolicach 4 zł. Portfel akcjonariuszy spółki zostanie także zasilony rekordową dywidendą w wysokości 0,27 zł na akcję (rekomendacja zarządu), co da stopę dywidendy w okolicach 8%.

 

Robyg - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Benefit Systems

Trend wzrostowy przyspieszył na akcjach Benefitu. Spółka jest na dobrej drodze, aby przekroczyć 1 000 zł wartości nominalnej akcji. Wycenie sprzyjają wysokie dynamiki wzrostu wyników finansowych. O wynikach w 2016 roku pisaliśmy w tym miejscu.

 

Benefit Systems - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Karty MultiSport dla członków SII

Karty są dostępne wyłącznie dla pracowników firm, jednak dzięki współpracy firmy Benefit Systems i SII również dla członków Stowarzyszenia!


IMS

Tempa nie zwalnia również IMS. Kurs akcji pozostaje w trendzie wzrostowym, a cena sięgnęła 3,5 zł. Spółka w trakcie roku obniżyła prognozy wyników na 2016 rok, jednak ostatecznie i tak pokazała lepsze wyniki, co tłumaczyła głownie efektem znacząco wyższych od spodziewanych przychodów reklamowych w grudniu.

 

IMS - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

7 spółek, które nie chcą przestać rosnąć