Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Segment inwestycji własnych powiększa się o Medicalgorithmics

© grapestock - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym Portfel SII powiększył się o 9 akcji Medicalgorithmics. Zostały one kupione po cenie 302 zł za sztukę. Obok PMPG, Briju, Getin Holding i Monnari to piąta spółka w segmencie inwestycji własnych wybieranych przez Rafała Irzyńskiego.


 

Akcje Medicalgorithmics zagościły w Portfelu SII po raz drugi. Przy pierwszym podejściu przyniosły one zysk w wysokości 21,6% w segmencie głosowanym. Wówczas cena zakupu wyniosła 246,8 zł, a sprzedaży 300 zł. Po upływie niemal roku zdecydowałem się odkupić te akcje w segmencie własnym. Ta część portfela wygenerowała w niecałe 2 lata stopę zwrotu na poziomie 82%, co na tle wyników segmentu głosowanego (6%) oraz segmentu dywidendowo-długoterminowego (-9%) jest zadowalającym wynikiem. Wraz ze wzrostem zysków w segmencie własnym, rośnie w nim ilość środków do mojej dyspozycji inwestycyjnej. Zaczynałem z kwotą 7,5 tys. zł, teraz pula ta urosła do około 13,6 tys. zł. Dzięki temu mogę inwestować w pojedyncze inwestycje coraz więcej środków, przy założeniu, że w akcjach jednej spółki nie będę przekraczał 20% wartości segmentu. W akcje Medicalgorithmics zainwestowałem maksymalną dopuszczalną kwotę. Poniżej podaję argumenty, którymi uzasadniam nową inwestycję:

 

  • Zakup akcji po 302 zł jest wykorzystaniem przeze mnie korekty spadkowej wywołanej słabym przyjęciem raportu finansowego za 2016 rok. Wyniki finansowe opisałem w dziale Newsroom w tym miejscu. W scenariuszu bazowym zakładam, że linia trendu wzrostowego wytrzyma obecną korektę spadkową, a kilkunastoprocentowy spadek od szczytów to wystarczająca reakcja rynku na podane wyniki finansowe.

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Technicznie zakup oparłem w pobliżu rocznej linii trendu wzrostowego oraz na wsparciach, które wcześniej były lokalnymi oporami – odpowiednio 293 i 300 zł. Początkowo miałem ustawione zlecenie kupna na poziomie 296 zł i po cichu liczyłem na ewentualne przekroczenie poziomu 300 zł i aktywację potencjalnych stop loss-ów. Po dwóch dniach obserwacji karnetu zleceń i słabnącej determinacji sprzedających, postanowiłem nie polować na kilka złotych i podwyższyłem zlecenie kupna o 2%. Na wykresie w ostatnich kilkunastu miesiącach widać też trzy korekty o zasięgu do 50 zł, które były najlepszym momentem do zakupu akcji.

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Segment inwestycji własnych powiększa się o Medicalgorithmics