Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Kolejna akwizycja AmRestu. Tym razem przejmuje PizzaPortal.pl

© Naveed - Fotolia.com

AmRest podpisał w dniu 31 marca 2017 roku umowę inwestycyjną, na mocy której stanie się większościowym udziałowcem w Restaurant Partner Polska. Spółka ta prowadzi platformę PizzaPortal.pl – agregatora zbierającego oferty z ponad 2500 restauracji w blisko 400 miastach w Polsce.

 

Zawarta przez AmRest umowa inwestycyjna z niemiecką Delivery Hero i polską Restaurant Partner Polska (RPP) przewiduje nabycie nowo wyemitowanych udziałów w RPP od niemieckiego partnera. W skutek realizacji umowy AmRest zostanie udziałowcem większościowym z pakietem 51% akcji RPP, a pozostałe 49% będzie posiadał Delivery Hero. Intencją stron jest zakończenie transakcji w nadchodzących tygodniach.

 

„Zgodnie z założeniami Umowy Inwestycyjnej AmRest rozpocznie również współpracę z serwisami zarządzanymi przez Delivery Hero w Republice Czeskiej i na Węgrzech - DameJidlo.cz i NetPincér.hu. Obie platformy są liderami rynku w segmencie zamówień jedzenia online” – napisano w komunikacie.

 

Według zarządu AmRestu partnerstwo z niemiecką firmą ma zwiększyć dostępność ofert restauracji zarządzanych przez AmRest, a także umożliwi dotarcie do nowych klientów. Ma to się przełożyć na wzmocnienie pozycji rynkowej spółki w segmencie „delivery”.

 

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej AmRest zawarł wstępne wiążące porozumienie, które określa warunki uzyskania praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku niemieckim. W wyniku tego porozumienia notowana na GPW spółka stanie się master-franczyzobiorcą 74 restauracji w Niemczech. Dodatkowo przejmie dwie restauracje własne typu „delivery” w Dusseldorfie. Finalizacja tej umowy ma nastąpić do 30 maja 2017 roku.

 

Kurs akcji AmRestu wykazuje wzorowy trend wzrostowy. Dwuletnia linia trendu przebiega obecnie na poziomie około 290 zł i wyznacza ważne wsparcie. Aktualnie kurs konsoliduje się pod poziomem maksimów – 350 zł. Jego potencjalne przełamanie będzie potwierdzeniem korzystnej sytuacji dla strony popytowej.

 

AmRest - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: AmRest S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Kolejna akwizycja AmRestu. Tym razem przejmuje PizzaPortal.pl
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie