Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wybierz 1 z 5 spółek. Odpalamy nową sondę na kwiecień

© gitanna - Fotolia.com

Jak co miesiąc prezentujemy pięć propozycji inwestycyjnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi argumentami, które przemawiają za każdą ze spółek. Głosowanie potrwa do 5 kwietnia.

Mabion

Mabion to tykająca bomba i szansa na powtórzenie przypadku gigantycznych wzrostów Selvity. Przez tydzień trwania sondy jest duża szansa, że kurs tych akcji może odjechać w górę i dlatego propozycja zakłada poczekanie na korektę i niekupowanie PKC. Należy jednak pamiętać, że do czerpania zysków ze sprzedaży leku spółki na rynku jest jeszcze daleko. W ostatnich dniach DM BZ WBK wycenił jedną akcję Mabionu na 142 zł i zalecił kupno.

 

Zakup akcji w przedziale 95,00 zł – 106,00 zł. Stop loss 87,00 zł. Take profit 125,00 zł.

 

Mabion - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Lubawa

Niektóre spółki lubią ciszę. Tak właśnie jest w ostatnich miesiącach na akcjach Lubawy. Im ciszej jest o spółce w mediach, tym stabilniejsze wzrosty notują te walory. Fundamentalnie spółka generuje zyski, ale przede wszystkim należy wskazać C/WK na poziomie 0,66 oraz optymalny poziom zadłużenia. Technicznie mamy trend wzrostowy i niewielka odległość od szybszej linii trendu wzrostowego.

 

Zakup akcji w przedziale 1,17 zł – 1,26 zł. Stop loss 1,10 zł. Take profit 1,43 zł.

 

Lubawa - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Eurocash

Ostatnie miesiące to okres sporych spadków dla akcji Eurocashu. Bardzo możliwe, że jest to spowodowane obawą rynku przed ostatecznym kształtem nowych regulacji dotyczących ograniczenia handlu w niedziele. Obecne propozycje zakładają wyłączenie z handlu nawet e-sklepy, co wydaje się już dojściem do ściany w pomysłach. Nawet, jeśli ograniczenie handlu będzie dotyczyć każdej niedzieli to zakaz będzie dotyczył wszystkich. Trudno się raczej spodziewać, żeby klienci ograniczyli w dużym stopniu przez to konsumpcję. Przy tej propozycji inwestycyjnej należy pamiętać o trwającym trendzie spadkowym. Z kolei na wykresie widać zatrzymanie spadków w okolicy 32 zł oraz niedawną formację objęcia hossy. Mogą być to sygnały przynajmniej odbicia.

 

Zakup akcji w przedziale 31,00 zł – 33,50 zł. Stop loss 30,00 zł. Take profit 36,00 zł.

 

Eurocash - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Gino Rossi

Pogrążone w trendzie spadkowym akcje Gino Rossi wyznaczają kolejne lokalne minima. Coraz bliżej jest natomiast do publikacji raportu rocznego za 2016 rok, w którym poznamy wyniki i przede wszystkim zyskowność IV kwartału. Termin publikacji wyznaczony jest na 7 kwietnia – 2 dni po zakończeniu sondy. Dane sprzedażowe oraz zapowiedzi zarządu mogą wskazywać na szansę pokazanie dobrych wyników, szczególnie na tle tak spadającego kursu akcji. W kolejnych kwartałach można też oczekiwać efektów zapowiadanej restrukturyzacji. Fundamentalnie spółka jest w dużym stopniu zadłużona, ale zyski na poziomie EBITDA nadal pozwalają spać spokojnie w zakresie możliwości spłacania kredytów. Czynników ryzyka przy walorach Gino Rossi jest kilka – silny trend spadkowy, słabe wyniki III kw. 2016 roku, brak wyraźnych wzrostów sprzedaży w styczniu i lutym.

 

Zakup akcji w przedziale 1,70 zł – 1,90 zł. Stop loss 1,65 zł. Take profit 2,15 zł.

 

Gino Rossi - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Oponeo.pl

Wycena akcji Oponeo.pl stabilnie rośnie. Poniższy wykres można porównać do takich spółek jak CCC, Kruk, CD Projekt. Firma działa już na 13 rynkach zagranicznych. Notuje rekordowe wzrosty sprzedaży. Pozwalają one spać w spokoju w oczekiwaniu na kolejne wyniki finansowe. Zarząd zapowiada wchodzenie w nowe segmenty. Propozycja kupna akcji Oponeo.pl opiera się przede wszystkim na stabilnym trendzie wzrostowym. Obecnie kurs jest na linii trendu.


Zakup akcji w przedziale 45,00 zł – 52,00 zł. Stop loss 42,00 zł. Take profit 58,00 zł.

 

Oponeo.pl - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Wybierz 1 z 5 spółek. Odpalamy nową sondę na kwiecień
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie