Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sprzedaliśmy akcje Ursusa i Cognora z zyskiem 56% i 23%

Segment inwestycji własnych zanotował kolejne dwie zyskowne inwestycje. Na szczególne podkreślenie zasługuje sukces na akcjach Ursusa, na których Portfel SII zarobił 56% w zaledwie 9 dni.

Ursus

To już druga zyskowna transakcja w ostatnim czasie na Ursusie. Wcześniej w segmencie głosowanym wygenerowały one zysk 18% wykonując ruch między 2,41zł  i 2,85 zł. Następnie, zgodnie z zapowiedzią odkupiłem te walory po 2,63 zł do segmentu własnych inwestycji. W dniu dzisiejszym zamknąłem tę pozycję po kursie 4,1 zł. Taki poziom okazał się być ustrzeloną niemal idealną górką intraday, a możliwe nawet, że i w całym tym ruchu wzrostowym. 

 

 Ursus Bossa

 

Po publikacji wyników rocznych Ursusa w podcastcie Echa Rynku (od około 38 minuty 35 sekund) stwierdziłem, że utwierdziłem się w ich zakupie i zwróciłem uwagę na poprawę struktury bilansu. Impulsem do wzrostów była informacja z dnia wczorajszego (23.03.2017) o nowej umowie na dostawę ciągników i maszyn rolniczych do Zambii za 100 mln dolarów. W pierwszym momencie chciałem sprzedać akcje na oporze  w okolicy 3,65 zł. Jednak po widocznej sile popytu i bardzo dużym wolumenie postanowiłem przetrzymać akcje na kolejny dzień. Jak się okazało był to  dobry pomysł i ostatecznie uzyskana ze sprzedaży cena za walor wyniosła 4,10 zł. Obecnie będę czekał na korektę, a jeśli kurs akcji spadnie w okolice 3-3,2 zł rozważę ponowne odkupienie akcji Ursusa. Perspektywa segmentu autobusów elektrycznych oraz kolejnych kontraktów z krajami afrykańskimi (w dniu 17 marca bieżącego roku spółka poinformowała o zawartych umowach o współpracy z partnerami z Algierii i Namibii) pozwala dalej myśleć o graniu na wzrosty.

 

Ursus - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Cognor

Po publikacji wyników rocznych za 2016 rok, w tym danych za ostatnich kwartał kalendarzowy, postanowiłem sprzedać akcje Cognoru. Udało się to po kursie 1,85 zł (wcześniejszy zakup po 1,51 zł). Uzyskana stopa zwrotu wyniosła zatem 23% w około 5 miesięcy. Wyniki odebrałem neutralnie. Zdziwiła mnie mocno jedna rzecz. Mianowicie zarząd ogłosił w

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Sprzedaliśmy akcje Ursusa i Cognora z zyskiem 56% i 23%