Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sprzedaliśmy akcje Ursusa i Cognora z zyskiem 56% i 23%

Segment inwestycji własnych zanotował kolejne dwie zyskowne inwestycje. Na szczególne podkreślenie zasługuje sukces na akcjach Ursusa, na których Portfel SII zarobił 56% w zaledwie 9 dni.

Ursus

To już druga zyskowna transakcja w ostatnim czasie na Ursusie. Wcześniej w segmencie głosowanym wygenerowały one zysk 18% wykonując ruch między 2,41zł  i 2,85 zł. Następnie, zgodnie z zapowiedzią odkupiłem te walory po 2,63 zł do segmentu własnych inwestycji. W dniu dzisiejszym zamknąłem tę pozycję po kursie 4,1 zł. Taki poziom okazał się być ustrzeloną niemal idealną górką intraday, a możliwe nawet, że i w całym tym ruchu wzrostowym. 

 

 Ursus Bossa

 

Po publikacji wyników rocznych Ursusa w podcastcie Echa Rynku (od około 38 minuty 35 sekund) stwierdziłem, że utwierdziłem się w ich zakupie i zwróciłem uwagę na poprawę struktury bilansu. Impulsem do wzrostów była informacja z dnia wczorajszego (23.03.2017) o nowej umowie na dostawę ciągników i maszyn rolniczych do Zambii za 100 mln dolarów. W pierwszym momencie chciałem sprzedać akcje na oporze  w okolicy 3,65 zł. Jednak po widocznej sile popytu i bardzo dużym wolumenie postanowiłem przetrzymać akcje na kolejny dzień. Jak się okazało był to  dobry pomysł i ostatecznie uzyskana ze sprzedaży cena za walor wyniosła 4,10 zł. Obecnie będę czekał na korektę, a jeśli kurs akcji spadnie w okolice 3-3,2 zł rozważę ponowne odkupienie akcji Ursusa. Perspektywa segmentu autobusów elektrycznych oraz kolejnych kontraktów z krajami afrykańskimi (w dniu 17 marca bieżącego roku spółka poinformowała o zawartych umowach o współpracy z partnerami z Algierii i Namibii) pozwala dalej myśleć o graniu na wzrosty.

 

Ursus - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Cognor

Po publikacji wyników rocznych za 2016 rok, w tym danych za ostatnich kwartał kalendarzowy, postanowiłem sprzedać akcje Cognoru. Udało się to po kursie 1,85 zł (wcześniejszy zakup po 1,51 zł). Uzyskana stopa zwrotu wyniosła zatem 23% w około 5 miesięcy. Wyniki odebrałem neutralnie. Zdziwiła mnie mocno jedna rzecz. Mianowicie zarząd ogłosił w

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

21.06.2018, Newsroom

Ropa naftowa tanieje na rynkach przed posiedzeniem OPEC

Ceny ropy naftowej na światowych rynkach zaczęły mocno spadać.

Zobacz więcej

Sprzedaliśmy akcje Ursusa i Cognora z zyskiem 56% i 23%
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie