Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

HubStyle skoncentruje się na markach Sugarfree i Cardio Bunny, zawiesza pozostałe projekty

© kegfire - Fotolia.com

HubStyle dokonał aktualizacji strategicznych kierunków rozwoju na lata 2017-2018. Spółka będzie kontynuowała intensywny rozwój segmentu sprzedaży odzieży opartego o marki własne. Projekty, które generowały negatywne wyniki w 2016 roku zostaną zawieszone – Emente, Freakylicks i Kragelman.

 

Aktualizacja strategii podyktowana jest realizacją kluczowych jej elementów przedstawionych w raporcie z czerwca 2015 roku, a także koniecznością dostosowania do aktualnych uwarunkowań rynkowych. Podstawowe założenia aktualizacji strategii to:

 

  • koncentracja na budowie skali sprzedaży marek własnych w segmencie lifestyle,
  • koncentracja na markach Sugarfree i Cardio Bunny (wygenerowały około 92% przychodów w segmencie sprzedaży odzieży) oraz dalszy ich rozwój poprzez poszerzenie głębokości i szerokości oferty produktowej, działania marketingowe zwiększające rozpoznawalność marek, wprowadzanie dalszych funkcjonalności i ułatwień dla klientów,
  • rozwój skalowalnej infrastruktury e-commerce według najlepszych praktyk na rynku, w celu poprawy efektywności i kluczowych wskaźników biznesowych,
  • zawieszenie projektów, które nie przekładają się w ocenie Zarządu na dynamiczny wzrost przychodów Grupy i jej pozycji rynkowej, to jest Emente, Freakylicks oraz Kragelman i generowały negatywne wyniki w 2016 roku.

 

Zarząd Hubstyle dodał, że w jego ocenie zarówno rynek e-commerce w modzie jak i segment klientów, do których swoją ofertę kieruje Sugarfree i Cardio Bunny, charakteryzują się obecnie dynamicznym trendem wzrostowym. Finansowanie na realizację strategii spółka pozyska ze sprzedaży aktywów, które nie są obecnie postrzegane przez zarząd HubStyle jako kluczowe bądź w drodze emisji dłużnych instrumentów finansowych.

 

Spółka poinformowała również o dokonanych odpisach aktualizujących, które wpłyną na wyniki w 2016 roku, w tym między innymi w kwocie 195 tys. zł z tytułu niższych niż zakładano wyników sprzedażowych nowych marek oraz zawieszenia kontynuowania części projektów. Kolejne odpisy dotyczą należności i zapasów w kwocie odpowiednio 22 tys. zł i 118 tys. zł. Z kolei w segmencie usług e-commerce spółka dokonała odpisu w wysokości 406 tys. zł, ale również odwróciła wcześniej utworzone odpisy w kwocie 4,38 mln zł. Łącznie na poziomie skonsolidowanym dokonane odpisy powiększą wyniki o 3,6 mln zł, a na poziomie jednostkowym 1,1 mln zł. Po trzech kwartałach 2016 roku HubStyle wypracował 15,1 mln zł przychodów przy stracie netto na poziomie 2,4 mln zł.

 

Przypomnijmy, że strategia spółki z czerwca 2015 roku koncentrowała się wokół marki Sugarfree i szybko rosnących segmentach rynku e-commerce, w tym poprzez inwestycje organiczne w mannowe marki własne, a także selektywne akwizycje.

 

Po aktualizacji strategii kurs akcji HubStyle lekko zniżkował w początkowej fazie sesji (-0,5%). Aktualnie cena ponownie walczy ze wsparciem na poziomie 2 zł, a wybicie poniżej otworzy drogę do testowania 1,5 zł. Na moment obecny cały czas można mówić o korekcie wzrostów, które rozpoczęły się w czerwcu 2015 roku (kurs wzrósł w ciągu roku z okolic 0,5 zł do ponad 3,5 zł).

 

HubStyle - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: HubStyle S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

23.03.2018, Newsroom

Getback z listem intencyjnym przed decyzją w sprawie emisji akcji

Zarząd Getback zwrócił się do akcjonariuszy z wnioskiem o podwyższenie kapitału spółki w dwóch transzach.

Zobacz więcej

HubStyle skoncentruje się na markach Sugarfree i Cardio Bunny, zawiesza pozostałe projekty
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie