Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Odkupiliśmy akcje Ursusa. Dużo dzieje się na Briju, PMPG i PKP Cargo

Po kilkudniowej rozłące z akcjami Ursusa, ponownie weszliśmy do akcjonariatu tej spółki. Transakcji kupna dokonaliśmy po cenie o 8% niższej od poprzedniej ceny sprzedaży. Gigantyczne spadki dotknęły kapitalizację Briju, a w drugą stronę powędrowały akcje PMPG i PKP Cargo.

Ursus

Akcje Ursusa trafiły do Portfela SII tym razem w ramach segmentu własnego po kursie 2,63 zł. Zlecenie kupna zostało wystawione po kursie 2,65 zł, ale skorzystaliśmy na niskim otwarciu i ostatecznie cena kupna wyniosła 2,63 zł.


 

 

Odkupienie akcji Ursusa nie powinno być niespodzianką dla osób śledzących regularnie odcinki Portfela SII, gdyż takie rozwiązanie zapowiadaliśmy. Udało nam się przewidzieć wystąpienie korekty i równie trafnie określiliśmy jej głębokość. Niedawno (7 marca br.) sprzedaliśmy walory Ursusa po kursie 2,85 zł z segmentu głosowanego - zgodnie z założeniami, na czym zarobiliśmy 18%. O możliwości wystąpienia korekty mówiliśmy też w odcinku podcastu Echa Rynku. Nadal uważamy, że rynek może grać pod przyszłe informacje dotyczące aktywności spółki w przetargach na autobusy elektryczne, nowe kontrakty w zakresie ciągników do krajów afrykańskich, a wisienką na torcie pozostaje projekt stworzenia elektrycznego samochodu Ursusa. Bardzo dużo ostatnio w mediach szumu w kwestii polityki rządu stawiającej na elektryczne samochody i autobusy. Nie można tez wykluczyć, że Ursus będzie się starał o dofinansowania swoich projektów w tym zakresie. Dodatkowo w dniu 17 marca br. spółka poinformowała o zawartych umowach o współpracy z partnerami z Algierii i Namibii, które mogą zaowocować sprzedażą produktów polskiej firmy na tamtejszych rynkach. Na drugi plan obecnie spychane mogą być potencjalne słabe dane w raportach finansowych spółki, które naszym zdaniem nie powinny robić dużego zamieszania w kursie akcji.

 

Na poniższym wykresie kursu akcji zaznaczyliśmy moment sprzedaży akcji (2,85 zł – poziom ustalonego take profitu w segmencie głosowanym) oraz ich odkupienia (2,63 zł). Najważniejszym faktem jest zakończenie trendu spadkowego. Wykorzystana przez nas korekta zatrzymała się na istotnym wsparciu na poziomie 2,60 zł. Wyznaczamy poziom stop loss na wysokości 2,35 zł. Nie wyznaczamy obecnie poziomu take profit.

 

Ursus - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Briju

Spółka Briju zrobiła nam bardzo dużego psikusa. Szereg negatywnych komunikatów spowodował drastyczną przecenę jej akcji. Wynik ich jest taki, że obecnie jesteśmy około 50% na minusie na tej inwestycji, a przecież jeszcze niedawno mieliśmy na niej 50% niezrealizowanego zarobku. Niestety sprawdziły się nasze przewidywanie o bardzo dużym poziomie ryzyka w przypadku tej inwestycji. Bardzo duże luki spadkowe występujące na tym walorze utrudniły stosowanie polityki stop loss, a w momencie dynamicznej, dużej przeceny postanowiliśmy nie sprzedawać tych akcji na tak dużym minusie. Na bazie dotychczasowych oficjalnych komunikatów ze spółki liczymy na odbicie cen akcji. Naszym zdaniem wiele zależy od powrotu generowania przychodów i zysków z działalności hurtowego handlu surowcami. Widzimy też jednak możliwości wystąpienia kolejnych, negatywnych informacji skutkujących dalszą przeceną akcji. W punktach przedstawiamy wszystkie „za” i „przeciw” dla akcji Briju:

 

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

31.07.2017, Aktualności

Capital Market Games, 23 września w Warszawie

Ponad 25 lat nowej historii rynku kapitałowego w Polsce przyczyniło się do powstania wielu profesji i środowisk tworzących jedną, wielką rodzinę. Warto dbać zarówno o relacje prywatne jak i biznesowe pomiędzy uczestnikami rynku. Dlatego też już 23 września 2017 r. na Arenie Furbolu na warszawskim Ursynowie po raz kolejny będziemy mieli przyjemność gościć wszystkich, którzy zdecydują się stanąć do sportowej rywalizacji na piątych Capital Market Games!

Zobacz więcej

18.08.2017, Newsroom

KGHM zwiększył zysk EBITDA w II kw. o 19,3%, zgodnie z oczekiwaniami

18.08.2017, Newsroom

KGHM zwiększył zysk EBITDA w II kw. o 19,3%, zgodnie z oczekiwaniami

Miedziowy gigant poprawił wyniki operacyjne w II kw. 2017 roku między innymi dzięki sprzyjającej koniunkturze i rosnącej cenie miedzi. Na poziomie zysku netto zaważyły zdarzenia jednorazowe.

Zobacz więcej

Odkupiliśmy akcje Ursusa. Dużo dzieje się na Briju, PMPG i PKP Cargo