Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Drobni akcjonariusze Integera zwierają szyki w walce o swoje prawa

© Drobot Dean – fotolia.com

Zdaniem mniejszościowych akcjonariuszy spółki Integer.pl zaoferowana w wezwaniu cena nie odpowiada wartości godziwej akcji. Inwestorzy łączą siły, zmierzając do zawiązania porozumienia, którego celem będzie walka o ich prawa.

 

Wezwanie na akcje Integer.pl ogłoszone zostało pod koniec lutego przez Rafała Brzoskę wraz z funduszem AI Prime, należącym do grupy Advent International. W tym samym czasie wzywający ogłosili także wezwanie na InPost, a ich zamiarem jest nabycie wszystkich akcji obu spółek i wycofanie ich z obrotu na warszawskiej giełdzie. 

 

W obu przypadkach data rozpoczęcia zapisów ustalona została na 16 marca 2017 roku. Zapisy na akcje Integer.pl potrwają do 19 kwietnia 2017 roku, a na akcje InPost jeden dzień dłużej. Wzywający oferują za akcje tej pierwszej spółki 41,1 zł, a w przypadku drugiej 9,5 zł.

Drobni inwestorzy łączą siły

Mniejszościowym akcjonariuszom spółki Integer.pl nie spodobały się warunki przedstawione przez wzywających. Choć proponowana cena, tj. 41,1 zł, jest wyższa od średnich arytmetycznych notowań emitenta z okresu 3 i 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania (odpowiednio 9,43 zł i 8,56 zł), to zdaniem indywidualnych inwestorów jest ona istotnie niższa od wartości godziwej.

 

Wezwanie zostało ogłoszone na poziomie istotnie niższym od wartości księgowej, w okresie kiedy akcje notowane są w okolicy historycznych minimów, a Spółka po kilku latach znaczących inwestycji i dynamicznego rozwoju będzie w stanie generować dodatnie wyniki (opublikowana szacowana EBITDA za IV kwartał 2016 to 13 mln zł) – tłumaczą mniejszościowi akcjonariusze Integera.

 

Aby walczyć o swoje prawa, zamierzają zawiązać porozumienie akcjonariuszy. W ostatnich dniach powstała między innymi grupa akcjonariuszy Integer.pl na jednym z portali społecznościowych, a także utworzona została strona internetowa opisująca działania i motywy tego grona osób.

 

Jak wynika z informacji przekazanych Stowarzyszeniu, zainteresowanie tą inicjatywą wyraziło już około 120 osób.

SII wspiera działania drobnych akcjonariuszy

Mając na uwadze prośby otrzymane od akcjonariuszy Integer.pl, a także własną ocenę warunków ogłoszonego wezwania na akcje tej spółki, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zdecydowało się wesprzeć tę inicjatywę.

 

Stowarzyszenie z zasady popiera i jest gotowe wspierać każdą słuszną inicjatywę, mającą na celu ochronę interesu akcjonariatu mniejszościowego. Działania akcjonariuszy Integer.pl uważamy natomiast za w pełni zasadne, jak również bardzo pozytywnie odbieramy samą oddolną próbę aktywizacji inwestorów indywidualnych obecnych w tej spółce. Cieszy nas również, że niedawne pozytywne przykłady aktywności akcjonariuszy w innych spółkach dają akcjonariuszom kolejnych firm impuls do podjęcia konkretnych działań. Im więcej będzie takich inicjatyw, tym lepiej wpłynie to na nasz rynek, w tym na jego bezpieczeństwo – skomentował Piotr Cieślak, Wiceprezes Zarządu SII.

 

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zadeklarowało także udział w ewentualnym walnym zgromadzeniu spółki, w którego porządku obrad znajdzie się punkt dotyczący wycofania z obrotu giełdowego akcji Integer.pl i zniesienia ich dematerializacji. Zainteresowani akcjonariusze mniejszościowi Integer.pl będą mogli wówczas udzielić SII pełnomocnictwa do udziału w obradach.

 

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej grupy akcjonariuszy mniejszościowych Integer.pl wszelkie pytania dotyczące porozumienia można kierować na adres email: integer.porozumienie@gmail.com

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Drobni akcjonariusze Integera zwierają szyki w walce o swoje prawa
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie