Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

AAT Holding stawia na ekspansję zagraniczną Systemów Sygnalizacji Pożarowej

© xy - Fotolia.com

AAT Holding zakończył proces przeglądu opcji strategicznych, rozpoczęty w czerwcu ubiegłego roku. Spółka postawiła na międzynarodową ekspansję sprzedaży produktów Systemów Sygnalizacji Pożarowej.

 

AAT Holding stwierdził, że największy potencjał w budowaniu wartości dla akcjonariuszy spółki związany jest z rozwojem produkcji i ekspansją zagraniczną Systemów Sygnalizacji Pożarowej. W związku z tym głównym celem grupy w najbliższych latach będzie budowanie silnej pozycji marki Polon-Alfa na rynkach zagranicznych, zdolnej do konkurencji z globalnymi potentatami. Spółka zakłada sukcesywny wzrost udziału produktów z segmentu Systemów Sygnalizacji Pożarowej w strukturze przychodów. W tym celu kontynuowane będą prace badawczo-rozwojowe nad udoskonalaniem i poszerzaniem oferty produktowej. W związku z rosnącym popytem w Polsce i na rynkach zagranicznych spółka podjęła również decyzję o rozbudowie mocy produkcyjnych fabryki w Bydgoszczy.

 

„Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji Systemów Sygnalizacji Pożarowej pozwoliło Grupie stworzyć nowoczesną gamę produktów, o najwyższej jakości, zdolnej konkurować we wszystkich obszarach rynku ochrony pożarowej” – napisano w raporcie.

 

Ponadto, spółka będzie kontynuowała rozwój sprzedaży we wszystkich czterech obszarach Elektronicznych Systemów Zabezpieczeń: Systemach Sygnalizacji Pożarowej, Systemach Telewizji Dozorowej, Systemach Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemach Kontroli Dostępu.

 

Na początku lutego bieżącego roku AAT Holding podał wstępne, roczne wyniki finansowe. Zgodnie z nimi spółka osiągnęła 192,6 mln zł przychodów (+2,7% rok do roku), 28,7 mln zł EBITDA (-5,6% rdr) i 14,7 mln zł zysku netto (-4,5% rdr). Spółka zwróciła uwagę na zdarzenia jednorazowe obciążające wyniki i podała również skorygowane wartości zysków – 32,9 mln zł EBITDA (+1,9% rdr) i 18,9 mln zł (+3,8% rdr). Podczas IPO we wrześniu 2015 roku spółka podała politykę dywidendową, zgodnie z którą pierwsza dywidenda miała zostać wypłacona w 2017 roku (czyli z zysku za 2016 rok). Jej wartość miała wynosić co najmniej 50% skonsolidowanego zysku netto.

 

Od debiutu kurs akcji AAT Holding zniżkuje. Przypomnijmy, ze cena maksymalna podczas IPO została ustalona na 30 zł, a cena emisyjna ostatecznie wyniosła 24 zł. Od pierwszego dnia notowań kurs akcji nie przekroczył poziomu ceny emisyjnej.

 

AAT Holding - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: AAT Holding S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

19.02.2018, Newsroom

Grupa Master Pharm podwoiła zysk netto w IV kw. 2017 roku

Zgodnie z opublikowanymi szacunkami wyników grupa osiągnęła w 2017 roku 8,9 mln zł zysku netto. Po przeliczeniu, zysk netto w samym IV kw. wyniósł 5,1 mln zł wobec 2,7 mln zł przed rokiem.

Zobacz więcej

AAT Holding stawia na ekspansję zagraniczną Systemów Sygnalizacji Pożarowej