Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Energa wygrała, ale też i odjechała…

© Wrangler - Fotolia.pl

W sondzie na marzec najwięcej głosów zdobyła propozycja zakupu akcji Energi. Niestety w ostatnim tygodniu walory te mocno podrożały i obecne ceny są powyżej zakładanych poziomów zakupu.

 

Na zakup udziałów w Enerdze głosowało niemal 31% internautów. Na drugim miejscu uplasował się LiveChat z 25% głosów. Pozostałe spółki zdobyły już wyraźnie mniej głosów od czołowej dwójki. Producent gier The Farm 51 zgromadził 16%, fundusz Quercus 15%, a Grupa Azoty niespełna 13%. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki sondy.

 

Wyniki sondy

Quercus 15,11%
LiveChat 25,11%
The Farm 51 16,38%
Energa 30,85%
Grupa Azoty 12,55%

 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Przypomnijmy w jaki sposób argumentowaliśmy propozycję zakupu Energi:

 

„Dobry sentyment dla branży energetycznej i spółek „państwowych” przekonał nas do wystawienia do sondy Energi. Dostrzegamy, że spółka została zaangażowana do inwestycji w aktywa wytwórcze i inne bardziej „ryzykowne” projekty niż dotychczasowy model biznesowy oparty głównie o dystrybucję energii elektrycznej. Uważamy jednak, że właśnie te czynniki bardzo mocno przyczyniły się do dużej przeceny akcji, a technicznie wybiły one całkiem niedawno trend spadkowy. Proponujemy zagranie techniczne pod zaznaczony na wykresie kanał wzrostowy.”

 

„Zakup akcji w przedziale 10,00 zł – 10,60 zł. Stop loss 9,40 zł. Take profit 12,00 zł.”

 

 

W ciągu tygodnia, czyli okresu trwania sondy, akcje Energi podrożały o około 10% - z poziomu 10,1 zł do ponad 11 zł. Wskazany już wcześniej dynamiczny kanał wzrostowy na wykresie kursu akcji trwa w najlepsze. Wystawiamy zatem zlecenie kupna z poziomem zakupu 10,6 zł i czekamy tydzień. Po tym czasie kupimy spółkę zgodnie z kolejnością wyników sondy. Na moment obecny żadna z pięciu proponowanych spółek nie jest w proponowanych widełkach zakupu. Najmocniej podrożały w czasie trwania sondy akcje The Farm 51 – z około 17 zł do 22 zł. Blisko widełek są LiveChat oraz Grupa Azoty. Na tak dynamicznym rynku bardzo dużo może się zmienić przez tydzień. 

 

Energa - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

Follow @irzynski

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

22.11.2017, Newsroom

CD Projekt poniżej oczekiwań w III kw. – tego nie grali od dwóch lat

CD Projekt nie rozpieszcza inwestorów w ostatnich dniach. Najpierw mocna przecena po doniesieniach o problemach z Cyberpunkiem 2077, a teraz wyniki finansowe słabsze od oczekiwań.

Zobacz więcej

Energa wygrała, ale też i odjechała…