Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Serinus zamknął emisję akcji na kwotę 25,2 mln CAD

© LovePhy - Fotolia.com

Serinus Energy poinformował o sfinalizowaniu emisji akcji obejmującej 72 mln nowych walorów. Łączne wpływy brutto z emisji to 25,2 mln dolarów kanadyjskich.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Według kierownictwa spółki, pozyskane środki zapewnią spółce niezbędny kapitał potrzebny do dalszego prowadzenia projektu zagospodarowania pola gazowego w Rumunii (Moftinu), a także pozwoli na przeprowadzenie inwestycji zwiększających produkcję z tunezyjskich aktywów. Chodzi dokładnie o rozbudowę stacji gazowej na polu Moftinu, przeprowadzenie prac przygotowawczych do programu wierceń w 2018 roku na terenie Koncesji Satu Mare w Rumunii, usprawnienie produkcji na terenie bloku Sabria w Tunezji oraz na ogólne potrzeby spółki.

 

W komunikacie została zawarta też informacja, że większościowy akcjonariusz spółki – Kulczyk Investments, nabył w ramach przeprowadzonej oferty nowe akcje za około 13,5 mln CAD. W skutek objęcia akcji zwiększył on swój udział do 52,15% wobec wcześniej posiadanych 50,76% wszystkich akcji. Matematyka wskazuje zatem, że pozostali akcjonariusze w przeprowadzonej emisji objęli walory za 11,7 mln CAD.

 

Rynek przyjął lekko pozytywnie nowy komunikat. Akcje Serinusa drożeją do godziny 15:00 o 3%. Po dynamicznym wzroście notowań w grudniu ubiegłego roku, obecnie mamy do czynienia z korektą spadkową, która zniosła już około 50% wzrostów. Obecnie wsparcie to lokalne minima w okolicy 1,35 zł. Oporem jest krótkoterminowa linia trendu spadkowego (korekcyjnego), która obecnie przebiega na poziomie 1,52 zł.

 

Serinus Energy - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Serinus Energy S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Serinus zamknął emisję akcji na kwotę 25,2 mln CAD
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie