Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Serinus zamknął emisję akcji na kwotę 25,2 mln CAD

© LovePhy - Fotolia.com

Serinus Energy poinformował o sfinalizowaniu emisji akcji obejmującej 72 mln nowych walorów. Łączne wpływy brutto z emisji to 25,2 mln dolarów kanadyjskich.

 

Spółka bierze udział w programie 10na10

 

10 na 10 - komunikuj się skutecznie

 

Według kierownictwa spółki, pozyskane środki zapewnią spółce niezbędny kapitał potrzebny do dalszego prowadzenia projektu zagospodarowania pola gazowego w Rumunii (Moftinu), a także pozwoli na przeprowadzenie inwestycji zwiększających produkcję z tunezyjskich aktywów. Chodzi dokładnie o rozbudowę stacji gazowej na polu Moftinu, przeprowadzenie prac przygotowawczych do programu wierceń w 2018 roku na terenie Koncesji Satu Mare w Rumunii, usprawnienie produkcji na terenie bloku Sabria w Tunezji oraz na ogólne potrzeby spółki.

 

W komunikacie została zawarta też informacja, że większościowy akcjonariusz spółki – Kulczyk Investments, nabył w ramach przeprowadzonej oferty nowe akcje za około 13,5 mln CAD. W skutek objęcia akcji zwiększył on swój udział do 52,15% wobec wcześniej posiadanych 50,76% wszystkich akcji. Matematyka wskazuje zatem, że pozostali akcjonariusze w przeprowadzonej emisji objęli walory za 11,7 mln CAD.

 

Rynek przyjął lekko pozytywnie nowy komunikat. Akcje Serinusa drożeją do godziny 15:00 o 3%. Po dynamicznym wzroście notowań w grudniu ubiegłego roku, obecnie mamy do czynienia z korektą spadkową, która zniosła już około 50% wzrostów. Obecnie wsparcie to lokalne minima w okolicy 1,35 zł. Oporem jest krótkoterminowa linia trendu spadkowego (korekcyjnego), która obecnie przebiega na poziomie 1,52 zł.

 

Serinus Energy - Analiza techniczna
Źródło: Stooq

 

 

Źródło: Serinus Energy S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Serinus zamknął emisję akcji na kwotę 25,2 mln CAD