Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Jest wezwanie na Integer i InPost z celem wycofania spółek z obrotu

© Tomasz Zajda - Fotolia.pl

Integer i InPost mogą zostać wycofane z obrotu. Al Prime Bidco S.a r.l. i Rafał Brzoska ogłosili wezwanie do sprzedaży akcji z celem wycofania spółek z obrotu.

 

Wezwanie na akcje Integera dotyczy pakietu 70,01% akcji (29,99% pakiet posiada Rafał Brzoska) po cenie 41,1 zł za walor. Na zamknięciu wczorajszej sesji, to jest 23 lutego 2017 roku, za jedną akcję Integera płacono 43,07 zł. Jedynym podmiotem nabywającym akcje w wezwaniu będzie AI Prime (Luxembourg) Bidco S.a r.l. Wezwanie dojdzie do skutku pod warunkiem nabycia przez wzywającego przynajmniej 60,01% wszystkich akcji. Zapisy będą przyjmowane od 16 marca do 19 kwietnia 2017 roku. Jeśli wezwanie się powiedzie, Integer zostanie wycofany z obrotu.

 

Zamiarem wzywającego jest zmiana strategii spółki oraz dokapitalizowanie jej środkami w wysokości około 500 mln zł. Kapitał zostanie w pierwszej kolejności przeznaczony na spłatę zobowiązań finansowych, a następnie na rozwój paczkomatów, wsparcie rozwoju organicznego oraz przez akwizycje, czy w końcu na pokrycie zapotrzebowania na kapitał obrotowy.

 

Na początku dzisiejszej sesji kurs akcji Integera zwyżkował nawet o blisko 7%, jednak do godziny 10:00 zwyżki stopniały do 2,2%. W szerszej perspektywie, kurs akcji po wybiciu z formacji odwróconej głowy z ramionami wszedł w konsolidację 40 zł – 46 zł, niewiele poniżej linii trendu spadkowego.

 

Integer.pl - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Wezwanie na akcje InPostu dotyczy pakietu 100% akcji po cenie 9,5 zł. Na zamknięcie wczorajszej sesji za jedną akcję spółki płacono 11,18 zł. Wezwanie jest uzależnione od zakończenia sukcesem wezwania na Integer. Zapisy będą trwały od 16 marca do 20 kwietnia 2017 roku.

 

„Wzywający zamierzają zmienić strategię Spółki oraz wesprzeć ją poprzez dokapitalizowanie. Dodatkowy kapitał jak również środki obrotowe będą przeznaczane na wsparcie organicznego rozwoju Spółki, jak również rozwój jej zdolności produkcyjnych” – napisano w komunikacie.

 

InPost zadebiutował na giełdzie 13 października 2015 roku. Cena maksymalna w ofercie publicznej została ustalona na 33 zł, jednak ostatecznie cena emisyjna wyniosła 25 zł. Już na debiucie kurs akcji zniżkował i ani raz nie zamknął się powyżej ceny emisyjnej (jedynie w dniu debiutu cena na chwilę zwyżkowała do poziomu 25,25 zł). W dniu dzisiejszym do godziny 10:00 kurs InPostu zniżkował o ponad 8%.

 

InPost - Wykres
Źródło: stooq.pl

 

Na koniec warto zwrócić uwagę, że zarówno w Integerze, jak i w InPoście znaczny pakiet akcji posiadają fundusze inwestycyjne, w tym OFE, które mogą próbować negocjować wyższą cenę w wezwaniu. W Integerze powyżej progu 5% znajdują się OFE Aegon, OFE Generali oraz OFE Aviva BZ WBK (łącznie ponad 21,5% w kapitale zakładowym i liczbie głosów na WZ).

 

 

Źródło: PAP

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

23.04.2018, Newsroom

Udany koniec roku PlayWay. Spółka zarobiła w 2017 roku prawie 16 mln zł

W IV kw. 2017 roku spółce PlayWay udało się utrzymać momentum wynikowe z III kw. W relacji kwartał do kwartału zyski okazały się nieco mniejsze, jednak już w porównaniu do IV kw. 2016 roku widać znaczną poprawę.

Zobacz więcej

Jest wezwanie na Integer i InPost z celem wycofania spółek z obrotu
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie