Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

5 propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na marzec

© Wrangler - Fotolia.com

Jak co miesiąc przedstawiamy zestaw pięciu spółek, na które można głosować w ciągu najbliższego tygodnia. Akcje zwycięzcy trafią do Portfela SII. Przypominamy o horyzoncie inwestycyjnym trwającym 4 miesiące.

Quercus

Kilka dni temu dla spółki napłynęła wysoka rekomendacja od Trigona z wyceną na 8,5 zł. Trigon wycenił wysoko również Altusa i Skarbca. Analitycy szczególnie podkreślili przeszacowanie w dół ryzyka, które niesie za sobą wprowadzenie MIFID II. Na plus dla tych trzech funduszy należy zaliczyć niezłą dywidendę oraz programy buy back. Smaczkiem dla inwestorów mogą być też potencjalne duże napływy do funduszy przy obecnie trwającej hossie oraz potencjalne wysokie zyski z prowizji typu success fee.

 

Zakup akcji w przedziale 6,00 zł – 6,60 zł. Stop loss 5,50 zł. Take profit 7,50 zł.

 

Quercus - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

LiveChat Software

Z jednej strony bardzo dobre wyniki za ostatni kwartał, a z drugiej sprzedaż 4% akcji przez głównych akcjonariuszy – te czynniki wpływały ostatnio na wahania kursu Livechatu. Akurat chęć spieniężenia części udziałów to prywatna decyzja akcjonariuszy, ale ich pozostanie w akcjonariacie pozostawia nadal dobre nadzieje na rozwój spółki. Mimo wysokich poziomów wskaźników rynkowych, trend wzrostowy na wykresie trwa w najlepsze. Propozycja kupna tych akcji opiera się właśnie o linię trendu wzrostowego i utrzymujący się bardzo dobry sentyment dla tej spółki.

 

Zakup akcji w przedziale 49,00 zł – 51,50 zł. Stop loss 44,00 zł. Take profit 58,00 zł.

 

LiveChat Software - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


The Farm 51

21 lutego bieżącego roku ukazała się informacja o wyznaczeniu daty premiery gry „Get Even” na 26 maja tego roku. Wydawcą będzie znany podmiot – Bandai Namco. Opinie na temat gry w prasie światowej jak na razie są pozytywne. Rynek już gra pod wyniki sprzedażowe na kursie akcji. Stąd propozycja zakupu akcji The Farm 51 jest związana właśnie z tego rodzaju spekulacją. Sprzyjającym czynnikiem są ostatnie wzrosty CD Projektu czy 11 bit studios. Technicznie zostały wybite ostatnie maksima, co przekłada się na sygnał kupna.

 

Zakup akcji w przedziale 15,00 zł – 17,00 zł. Stop loss 13,50 zł. Take profit 19,00 zł.

 

The Farm 51 - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Energa

Dobry sentyment dla branży energetycznej i spółek „państwowych” przekonał nas do wystawienia do sondy Energi. Dostrzegamy, że spółka została zaangażowana do inwestycji w aktywa wytwórcze i inne bardziej „ryzykowne” projekty niż dotychczasowy model biznesowy oparty głównie o dystrybucję energii elektrycznej. Uważamy jednak, że właśnie te czynniki bardzo mocno przyczyniły się do dużej przeceny akcji, a technicznie wybiły one całkiem niedawno trend spadkowy. Proponujemy zagranie techniczne pod zaznaczony na wykresie kanał wzrostowy.

 

Zakup akcji w przedziale 10,00 zł – 10,60 zł. Stop loss 9,40 zł. Take profit 12,00 zł.

 

Energa - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Grupa Azoty

Podobnie jak w przypadku Energi, Azoty mogą skorzystać przy dobrym sentymencie dla spółek „państwowych”. Tutaj jednak dużą rolę odgrywają ceny surowców. Dodatkowo wiele mówiło się o ryzyku wrogiego przejęcia spółki, a ostatnie zakupy akcji giełdowych spółek ze stajni Skarbu Państwa przez inne podmioty kontrolowane przez SP (PERN kupił akcje Orlenu, TFI PZU kupił akcje np. Bogdanki i Enei), mogą tworzyć szansę pod grę na ten sam scenariusz. Obowiązująca linia trendu wzrostowego oraz wybicie lokalnych maksimów sprzyja technicznie bykom.

 

Zakup akcji w przedziale 72,00 zł – 75,00 zł. Stop loss 67,00 zł. Take profit 81,00 zł.

 

Grupa Azoty - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Follow @irzynski

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

5 propozycji inwestycyjnych do Portfela SII na marzec
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie