Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowa wycena akcji CD Projekt na 81,3 zł

W raporcie z dnia 13 lutego 2017 roku DM BOŚ wycenił jedną akcję CD Projekt na 81,3 zł. To oznacza duże podwyższenie wyceny względem poprzedniego raportu, w którym wskazano poziom 42,9 zł.

 

Autorzy raportu nie kryją swojego zachwytu nad spółką. Są oni zdania, że CD Projekt stawia w centrum uwagi konsumenta i perfekcyjną jakość produktów. Określają też spółkę jako synonim wysokiej jakości na rynku gier wideo oraz źródło inspiracji dla innych podmiotów. W odniesieniu do akcji stwierdzili, że „CD Projekt to walor, który każdy inwestor powinien mieć w portfelu biorąc pod uwagę wyjątkowe połączenie uwielbienia graczy z mocną sytuacją finansową”.

 

„Naszym zdaniem spodziewany wkrótce debiut otwartej bety gry karcianej „Gwint” i znakomita sprzedaż „Wiedźmina 3” są silnymi pozytywnymi bodźcami dla kapitalizacji rynkowej” – napisano w raporcie.

 

DM BOŚ zmienił swoje oczekiwania co do daty premiery „Cyberpunk 2077” i obecnie oczekuje jej nie wcześniej niż w 2019 roku. Dwa lata później pojawić ma się kolejna duża gra. Również w tym raporcie nie zabrakło odniesienia się do zapowiedzi zarządu CD Projekt, który określa Cyberpunka jako projekt większy niż „Wiedźmin 3”. Specjaliści z DM BOŚ dodają, że gra ta ma wykorzystywać tryb multiplayer, który będzie nowością w historii spółki i powinien znacząco zwiększyć monetyzację produktu.

 

W odniesieniu do „Gwinta” DM BOŚ powołuje się na dane z GOG i szacuje, że obecnie około milion użytkowników gra w tę grę. Wskazano dobre perspektywy dla segmentu gier karcianych oraz dobre wyniki konkurencyjnych gier z tego segmentu. W prognozach finansowych ujętych w rekomendacji, podwyższono prognozę przychodów z mikrotransakcji dla „Gwinta” na 2017 rok z 68 mln zł do 120 mln zł, a dla 2018 roku z 109 mln zł do 240 mln zł.

 

Prognozy DM BOŚ wyniku finansowego CD Projekt za IV kwartał 2016 roku zakładają przychody grupy w kwocie 156,1 mln zł, 81 mln zł zysku operacyjnego oraz 67,2 mln zł zysku netto. W całym 2017 roku prognoza zakłada sprzedaż w kwocie 472,6 mln zł i zysk netto 173 mln zł, a w 2018 roku sprzedaż na poziomie 528,2 mln zł oraz zysk netto 187 mln zł.

 

Wykres kursu akcji CD Projektu jest w silnym trendzie wzrostowym. Z dnia na dzień wyznaczane są nowe poziomy maksimów. Kolokwialnie ujmując rynek jest w euforii – spełniona jest zasada „sky is the limit”.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: DM BOŚ

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Nowa wycena akcji CD Projekt na 81,3 zł