Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Nowa wycena akcji CD Projekt na 81,3 zł

W raporcie z dnia 13 lutego 2017 roku DM BOŚ wycenił jedną akcję CD Projekt na 81,3 zł. To oznacza duże podwyższenie wyceny względem poprzedniego raportu, w którym wskazano poziom 42,9 zł.

 

Autorzy raportu nie kryją swojego zachwytu nad spółką. Są oni zdania, że CD Projekt stawia w centrum uwagi konsumenta i perfekcyjną jakość produktów. Określają też spółkę jako synonim wysokiej jakości na rynku gier wideo oraz źródło inspiracji dla innych podmiotów. W odniesieniu do akcji stwierdzili, że „CD Projekt to walor, który każdy inwestor powinien mieć w portfelu biorąc pod uwagę wyjątkowe połączenie uwielbienia graczy z mocną sytuacją finansową”.

 

„Naszym zdaniem spodziewany wkrótce debiut otwartej bety gry karcianej „Gwint” i znakomita sprzedaż „Wiedźmina 3” są silnymi pozytywnymi bodźcami dla kapitalizacji rynkowej” – napisano w raporcie.

 

DM BOŚ zmienił swoje oczekiwania co do daty premiery „Cyberpunk 2077” i obecnie oczekuje jej nie wcześniej niż w 2019 roku. Dwa lata później pojawić ma się kolejna duża gra. Również w tym raporcie nie zabrakło odniesienia się do zapowiedzi zarządu CD Projekt, który określa Cyberpunka jako projekt większy niż „Wiedźmin 3”. Specjaliści z DM BOŚ dodają, że gra ta ma wykorzystywać tryb multiplayer, który będzie nowością w historii spółki i powinien znacząco zwiększyć monetyzację produktu.

 

W odniesieniu do „Gwinta” DM BOŚ powołuje się na dane z GOG i szacuje, że obecnie około milion użytkowników gra w tę grę. Wskazano dobre perspektywy dla segmentu gier karcianych oraz dobre wyniki konkurencyjnych gier z tego segmentu. W prognozach finansowych ujętych w rekomendacji, podwyższono prognozę przychodów z mikrotransakcji dla „Gwinta” na 2017 rok z 68 mln zł do 120 mln zł, a dla 2018 roku z 109 mln zł do 240 mln zł.

 

Prognozy DM BOŚ wyniku finansowego CD Projekt za IV kwartał 2016 roku zakładają przychody grupy w kwocie 156,1 mln zł, 81 mln zł zysku operacyjnego oraz 67,2 mln zł zysku netto. W całym 2017 roku prognoza zakłada sprzedaż w kwocie 472,6 mln zł i zysk netto 173 mln zł, a w 2018 roku sprzedaż na poziomie 528,2 mln zł oraz zysk netto 187 mln zł.

 

Wykres kursu akcji CD Projektu jest w silnym trendzie wzrostowym. Z dnia na dzień wyznaczane są nowe poziomy maksimów. Kolokwialnie ujmując rynek jest w euforii – spełniona jest zasada „sky is the limit”.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: DM BOŚ

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Nowa wycena akcji CD Projekt na 81,3 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie