Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dzisiaj ostatni dzień zapisów na akcje Unimotu po 45 zł

© sdecoret - Fotolia.com

Dzisiaj, to jest 21 lutego 2017 roku, jest ostatni dzień dla inwestorów indywidualnych na składanie zapisów w ofercie publicznej Unimotu. Cena maksymalna za jedną akcję w ofercie została ustalona na 45 zł, a rynkowa cena akcji oscyluje aktualnie wokół 64 zł.

 

W ofercie zaproponowano 2,2 mln akcji, z czego około 20% może trafić do inwestorów indywidualnych. Nowi inwestorzy będą posiadać blisko 27,4% głosów w kapitale zakładowym, uprawniających do 25,2% głosów na WZA, przy założeniu uplasowania całej oferty. Łączne wpływy dla spółki przy cenie maksymalnej 45 zł wyniosą 99 mln zł. Unimot określił trzy główne cele emisji:

 

  • finansowanie wzrostu sprzedaży paliw – kapitał obrotowy jest w tej branży kluczowy do zwiększania przychodów,
  • wprowadzenie nowej marki stacji paliw w Polsce, UNIMOT ma umowę ze szwajcarską marką AVIA, której stacje paliw działają w całej Europie. Do 2020 roku UNIMOT chce kierować siecią 100 stacji z logo AVIA,
  • rozwój nowoczesnych technologii pomocnych w sprzedaży oleju napędowego i benzyn, UNIMOT pracuje nad aplikacją Tankuj24 do zakupów paliwa on-line.

 

Aby dowiedzieć się więcej o przeprowadzanej ofercie zobacz również: UNIMOT: oferta publiczna akcji. Celem wzrost sprzedaży paliw i rynek regulowany GPW.

 

Wczoraj, to jest 20 lutego 2017 roku, Unimot podał wstępne dane sprzedażowe za styczeń. Spółka osiągnęła przychody na poziomie 215 090 tys. zł, a więc były one o około 116% wyższe niż w styczniu 2016 roku. W relacji do grudnia były natomiast o około 42% mniejsze, jednak jest to analogiczny spadek do sytuacji sprzed roku – występujące różnice pomiędzy porównywalnymi okresami są efektem normalnego toku sprzedaży.

 

W przeciągu około 2 lat kurs akcji spółki wzrósł z okolic 10 zł do 90 zł. Ostatnia korekta sprowadziła cenę do poziomu 50 zł i na wykresie coraz bardziej widoczny staje się szeroki kanał boczny 50 zł – 90 zł. Jego wsparcie zostaje wzmocnione przez 200-okresową średnią kroczącą, która obecnie przebiega na poziomie 50 zł.

 

Unimot - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Unimot S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Dzisiaj ostatni dzień zapisów na akcje Unimotu po 45 zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie