Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

DM BOŚ podwyższył wycenę akcji JSW do 106,2 zł

© Alex - Fotolia.com

W raporcie z dnia 8 lutego 2017 roku DM BOŚ wycenił jedną akcję JSW na 106,2 zł. Jest to poziom wyższy o 53% względem rynkowej wyceny. Zalecenie nie mogło być inne jak „kupuj”.

 

Autorzy raportu wskazują na spadek ceny spot węgla koksującego z 308 USD/t do 160-170 USD/t z dnia tworzenia raportu. Dostrzegają mniejszą zmienność cen węgla w ostatnich tygodniach co może przełożyć się na stabilizację. Mimo to w dłuższym terminie zakładają średnią cenę na poziomie 125 USD/t. Specjaliści nie wykluczyli możliwych ruchów w górę cen węgla, a jako czynniki sprzyjające wskazali dobre zachowanie cen różnych surowców, ograniczone dostawy pochodzące z nowych inwestycji zrealizowanych w poprzednich latach oraz zmniejszenie liczby działających kopalń.

 

"Sądzimy, że większość inwestorów trzymała się z daleka od walorów JSW w ostatnich kilku tygodniach przewidując spadki cen spot węgla, które w istocie nadeszły, ale mimo wszystko kurs akcji spółki w ciągu ostatnich miesięcy nie zanotował większych wahań. Zatem jeśli nasze założenia są słuszne i ceny węgla pozostaną na bieżącym poziomie w najbliższych tygodniach może to okazać się silnym bodźcem oddziałującym na kurs akcji JSW. Podchodzimy optymistycznie do perspektywicznych cen węgla i postrzegamy akcje JSW jako tani walor" – napisano w najnowszej rekomendacji.

 

Co do aktualnej wyceny rynkowej, w raporcie można też przeczytać stwierdzenie, że „przy założeniu cen spot węgla kamiennego na poziomie 125 USD/t wyceniamy akcję JSW na 106,2 zł na akcję i uważamy, że walory spółki są bardzo tanie”.

 

Prognozy DM BOŚ odnośnie wyników finansowych JSW zakładają w IV kw. 2016 roku skorygowany zysk EBITDA w kwocie 750 mln zł (najwyższy poziom od I kw. 2012 roku) oraz zysk netto w wysokości 387 mln zł. W całym 2017 roku prognozy wskazują EBITDA na poziomie 3 753,5 mln zł i zysk netto 2 637,5 mln zł. W 2018 roku ma to być odpowiednio 2 165,4 mln zł oraz 1 174,6 mln zł. Przy tych liczbach, wskaźnik C/Z dla 2017 roku wyniósłby 3,1 a rok później 6,9.

 

Rynek reaguje jednoprocentowym wzrostem akcji JSW (do godziny 12:00) na odsłonięcie dla całego rynku rekomendacji. Technicznie kurs wybił się górą z formacji trójkąta, ale popyt nie ugruntował tego wybicia większymi wzrostami. Wcześniejsza formacja RGR została już zanegowana po wzroście kursu ponad linię szyi (65 zł). Obecnie lokalny opór to 72 zł, a po jego przełamaniu otworzyłaby się droga do ostatnich maksimów w okolicy 88 zł. Wsparciem jest szybka linia trendu wzrostowego – 67,5 zł. 

 

JSW - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: DM BOŚ S.A.

Zobacz również:

23.02.2017, Aktualności

Pożegnanie Prof. Grzegorza Domańskiego

23.02.2017, Aktualności

Pożegnanie Prof. Grzegorza Domańskiego

Na warszawskich Powązkach pożegnaliśmy w czwartek Grzegorza Domańskiego, wybitnego prawnika, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, który na początku lat 90. był jednym ze współtwórców prawa rynku kapitałowego, byłego szefa Rady Giełdy.

Zobacz więcej

25.02.2017, Podcast Echa Rynku

Echa Rynku #202 – W co inwestujemy prywatnie i dlaczego

25.02.2017, Podcast Echa Rynku

Echa Rynku #202 – W co inwestujemy prywatnie i dlaczego

W tym odcinku podastu Echa Rynku przyznajemy się do własnych krótkoterminowych inwestycji w JSW i bardzo długoterminowych inwestycji w Energę

Zobacz więcej

DM BOŚ podwyższył wycenę akcji JSW do 106,2 zł