Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Gino Rossi pokazało siłę, Kopex pozbawiony nadziei

Jednym z ciekawszych wydarzeń technicznych wtorkowej sesji było z pewnością zachowanie kursu spółki Orange Polska po opublikowaniu przez spółkę niekorzystnych dla inwestorów postanowień odnośnie dywidendy i danych finansowych. Zapraszamy do obszernego opisu zaistniałej sytuacji w naszym wcześniejszym artykule, a w tym miejscu zajmiemy się analizą kolejnych dwóch spółek – Gino Rossi oraz Kopex. 

 

Specjalny odcinek analizy technicznej na żywo 

Poniedziałek, 20.02, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział

 


  

Sygnał pozytywny:

 

         1. Gino Rossi

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z pozytywną sytuacją mamy do czynienia na wykresie Gino Rossi. Mowa tutaj o obronieniu ważnego miejsca przez byki, które kolejny raz nie chcą dopuścić do spadku kursu poniżej poziomu 2,00 zł. Podczas wtorkowej sesji notowania odbiły się od poziomu 2,10 zł, który również jest bardzo istotny patrząc przez pryzmat przeszłych notowań. W najbliższej przyszłości okaże się, czy kurs rozpocznie drogę ku północy od tego miejsca, czy będzie miała miejsce jeszcze próba obrony na poziomie 2,00 zł. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Sygnał negatywny:

 

              2.  Kopex

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z przeciwnym sygnałem w stosunku do Gino Rossi mamy do czynienia na wykresie spółki Kopex. Proszę zauważyć, iż podczas kolejnej próby podejścia w okolice poziomów 3,95 - 4,00 zł pojawia się sygnał słabości rynku. Kolejny raz jest nim formacja spadającej gwiazdy. Co więcej, w tym istotnym psychologicznie miejscu znajduje się również geometria 61,8%, mierzona od ostatniego szczytu. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

 Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

09.11.2017, Aktualności

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek – Prezes Zarządu BONDSpot SA, która swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

Zobacz więcej

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

24.11.2017, Newsroom

Oferta IPO CwMedia S.A. (właściciel serwisu CDA.pl) – piguła informacyjna

Ruszyły zapisy na akcje właściciela popularnego serwisu internetowego CDA.pl. Inwestorzy indywidualni będą mogli zapisywać się na akcje do 5 grudnia 2017 roku.

Zobacz więcej

Gino Rossi pokazało siłę, Kopex pozbawiony nadziei