Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Gino Rossi pokazało siłę, Kopex pozbawiony nadziei

Jednym z ciekawszych wydarzeń technicznych wtorkowej sesji było z pewnością zachowanie kursu spółki Orange Polska po opublikowaniu przez spółkę niekorzystnych dla inwestorów postanowień odnośnie dywidendy i danych finansowych. Zapraszamy do obszernego opisu zaistniałej sytuacji w naszym wcześniejszym artykule, a w tym miejscu zajmiemy się analizą kolejnych dwóch spółek – Gino Rossi oraz Kopex. 

 

Specjalny odcinek analizy technicznej na żywo 

Poniedziałek, 20.02, godzina 19:00

Każdy uczestnik będzie mógł zgłosić swoją spółkę do analizy

Weź udział

 


  

Sygnał pozytywny:

 

         1. Gino Rossi

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z pozytywną sytuacją mamy do czynienia na wykresie Gino Rossi. Mowa tutaj o obronieniu ważnego miejsca przez byki, które kolejny raz nie chcą dopuścić do spadku kursu poniżej poziomu 2,00 zł. Podczas wtorkowej sesji notowania odbiły się od poziomu 2,10 zł, który również jest bardzo istotny patrząc przez pryzmat przeszłych notowań. W najbliższej przyszłości okaże się, czy kurs rozpocznie drogę ku północy od tego miejsca, czy będzie miała miejsce jeszcze próba obrony na poziomie 2,00 zł. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl 

 

 

Sygnał negatywny:

 

              2.  Kopex

 

Źródło: AmiBroker, Dane: stooq.pl

 

Z przeciwnym sygnałem w stosunku do Gino Rossi mamy do czynienia na wykresie spółki Kopex. Proszę zauważyć, iż podczas kolejnej próby podejścia w okolice poziomów 3,95 - 4,00 zł pojawia się sygnał słabości rynku. Kolejny raz jest nim formacja spadającej gwiazdy. Co więcej, w tym istotnym psychologicznie miejscu znajduje się również geometria 61,8%, mierzona od ostatniego szczytu. 

 

Śledź sygnały techniczne na tym walorze w serwisie ATSkaner.pl

 

 

 Partnerem technologicznym projektu ATrakcyjne Spółki jest serwis inwestorski ATSkaner.pl

 

 


    

 

 

 

 

-

Analizy papierów wartościowych w ramach projektu "ATrakcyjne Spółki", mają tylko i wyłącznie charakter informacyjno-edukacyjny, a poszczególne analizy są wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Stąd Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz autorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. W inwestowaniu należy korzystać z wielu źródeł i konfrontować je przed podjęciem decyzji.

Zobacz również:

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

19.06.2018, Aktualności

Okres próbny w Legimi tylko dla członków SII wydłużony do miesiąca

Dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych udało się nam uzyskać wydłużony okres próbny w Legimi.

Zobacz więcej

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

22.06.2018, Newsroom

6 spółek z NewConnect, których raporty roczne wzbudziły zastrzeżenia audytorów cz. 1

Opinia biegłego rewidenta na temat raportu rocznego spółki to jeden z dokumentów, na który warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zobacz więcej

Gino Rossi pokazało siłę, Kopex pozbawiony nadziei
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie