Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Dobra i zła wiadomość z LiveChatu. Kurs akcji skacze

© FARBAI - Fotolia.com

LiveChat opublikował raport finansowy za III kw. roku obrotowego i pochwalił się w nim dużym wzrostem wyników finansowych. To dobra wiadomość, a jaka jest zła? Główni akcjonariusze spółki zdecydowali się sprzedać pakiet 4% wszystkich akcji.

 

W okresie październik-grudzień 2016 roku LiveChat zarobił na czysto 12,1 mln zł przy przychodach rzędu 20,2 mln zł. Daje to niesamowitą rentowność netto w wysokości 60%, ale akurat w tej branży nie jest to rzadkością. Zysk na poziomie EBITDA wyniósł 15,4 mln zł. Dynamika wzrostu przychodów w ujęciu rok do roku wyniosła 47%, zysku EBITDA 57%, a zysku netto 66%. Łącznie po trzech kwartałach roku obrotowego 2016/2017 spółka miała 54,7 mln zł przychodów, 39,6 mln zł zysku EBITDA i 30,9 mln zł zysku netto.

 

„Nadal bardzo dynamicznie zwiększamy przychody. Równocześnie utrzymujemy, a nawet poprawiamy, naszą efektywność biznesową. Nasz model biznesowy pozwala nam osiągać bardzo wysokie marże i generować wysokie przepływy finansowe, dzięki czemu finansujemy rozwój. Potwierdzamy też naszą politykę, która zakłada, że przeznaczamy na dywidendę cały zysk pod warunkiem, że nie pojawią się inwestycje, które zagwarantowałyby akcjonariuszom osiągnięcie wyższej stopy zwrotu” – powiedział prezes Mariusz Ciepły.

 

Livechat może pochwalić się wysoką zdolnością do generowania gotówki z działalności podstawowej. Tylko w III kw. spółka wygenerowała 11,2 mln zł dodatnich przepływów pieniężnych netto, a na koniec grudnia 2016 roku miała ponad 17 mln zł gotówki. Prezes spółki Mariusz Ciepły stwierdził, że cały zysk netto może zostać przeznaczony na dywidendę, pod warunkiem braku większych inwestycji.

 

Trzy dni po opublikowaniu raportu finansowego za III kw., zarząd LiveChat wydał komunikat bieżący, w którym poinformował o rozpoczęciu przez trzech głównych akcjonariuszy spółki procesu przyśpieszonej budowy księgi popytu (ang. ABB). Jego celem jest sprzedaż do 1 033 523 akcji firmy uprawniający do 4% głosów na Walnym Zgromadzeniu. Prowadzącym procedurę ABB jest Trigon Dom Maklerski S.A. Proces ABB rozpoczął się bezpośrednio po przekazaniu komunikatu bieżącego to jest 13 lutego 2017 roku.

 

Inwestorzy po publikacji raportu finansowego zareagowali optymistycznie, a akcje spółki wyznaczyły 10 lutego bieżącego roku nowe poziomy historycznych maksimów – 54,85 zł. Informacja o sprzedaży akcji przez głównych akcjonariuszy spowodowała w dniu dzisiejszym (14 lutego) spadek kursu o 6% (do godziny 12:00), a dzień rozpoczął się od dużej luki spadkowej. Nadal jednak na wykresie utrzymuje się główna linia trendu wzrostowego, która przebiega obecnie w okolicy 47,5 zł. Oporem pozostają piątkowe maksima. 

 

LiveChat - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: LiveChat Software S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Dobra i zła wiadomość z LiveChatu. Kurs akcji skacze
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie