Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

TXM osiągnął 25 mln zł przychodów w styczniu, o 11% więcej niż przed rokiem

© Sensay - Fotolia.com

TXM poinformował raportem bieżącym o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w styczniu 2017 roku. Wyniosły one 25 mln zł i były one wyższe o 11% w porównaniu ze styczniem 2016 roku.

 

W tym samym okresie powierzchnia handlowa zwiększyła się o 29%. Na koniec stycznia spółka posiadała 406 sklepów o łącznej powierzchni 101,5 tys. m kw. Szacunkowe przychody osiągnięte ze sprzedaży poprzez sklep internetowy osiągnęły 1 mln zł, co oznacza wzrost o 26% rok do roku.

 

TXM jest notowany niewiele ponad miesiąc. Kurs akcji porusza się bokiem, powoli klaruje się wsparcie na poziomie 5,50 zł, które kurs akcji respektuje w cenach zamknięcia.

 

TXM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Raport przychodowy opublikował również Redan, jeden z właścicieli TXM (posiada 56,45% w kapitale zakładowym i 67,95% w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu). Przychody spółki wyniosły w styczniu 40 mln zł i były wyższe o 4% w relacji do poprzedniego roku. W segmencie modowym (Top Secret, Troll, DryWash) Redan odnotował jednak spadek przychodów o 5% rdr – wyniosły one 16 mln zł. Z kolei powierzchnia handlowa w tym segmencie wyniosła na koniec stycznia 40,5 tys. m kw i była o 3% mniejsza niż przed rokiem. Spółka podała również, że poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie zrealizowała przychody na poziomie 3 mln zł, czyli o 20% większe niż w roku poprzednim.

 

Na wykresie spółki można zauważyć przebicie w dół linii trendu wzrostowego, a zarazem dolnego ograniczenia formacji trójkąta. Obecnie kurs akcji zatrzymał się na wsparciu 2 zł, jeśli jednak i ten poziom zostanie pokonany kurs może zmierzać w kierunku dołków w okolicach 1,5 zł.

 

Redan - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: TXM S.A., Redan S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

16.02.2018, Newsroom

Mercor z wyraźną poprawą wyników po trzech kwartałach

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wzrosły rok do roku o 24,6%, a wynik operacyjny o 45,9%.

Zobacz więcej

TXM osiągnął 25 mln zł przychodów w styczniu, o 11% więcej niż przed rokiem