Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

TXM osiągnął 25 mln zł przychodów w styczniu, o 11% więcej niż przed rokiem

© Sensay - Fotolia.com

TXM poinformował raportem bieżącym o przychodach ze sprzedaży osiągniętych w styczniu 2017 roku. Wyniosły one 25 mln zł i były one wyższe o 11% w porównaniu ze styczniem 2016 roku.

 

W tym samym okresie powierzchnia handlowa zwiększyła się o 29%. Na koniec stycznia spółka posiadała 406 sklepów o łącznej powierzchni 101,5 tys. m kw. Szacunkowe przychody osiągnięte ze sprzedaży poprzez sklep internetowy osiągnęły 1 mln zł, co oznacza wzrost o 26% rok do roku.

 

TXM jest notowany niewiele ponad miesiąc. Kurs akcji porusza się bokiem, powoli klaruje się wsparcie na poziomie 5,50 zł, które kurs akcji respektuje w cenach zamknięcia.

 

TXM - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Raport przychodowy opublikował również Redan, jeden z właścicieli TXM (posiada 56,45% w kapitale zakładowym i 67,95% w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu). Przychody spółki wyniosły w styczniu 40 mln zł i były wyższe o 4% w relacji do poprzedniego roku. W segmencie modowym (Top Secret, Troll, DryWash) Redan odnotował jednak spadek przychodów o 5% rdr – wyniosły one 16 mln zł. Z kolei powierzchnia handlowa w tym segmencie wyniosła na koniec stycznia 40,5 tys. m kw i była o 3% mniejsza niż przed rokiem. Spółka podała również, że poprzez sklepy internetowe marki Top Secret w Polsce oraz na Ukrainie zrealizowała przychody na poziomie 3 mln zł, czyli o 20% większe niż w roku poprzednim.

 

Na wykresie spółki można zauważyć przebicie w dół linii trendu wzrostowego, a zarazem dolnego ograniczenia formacji trójkąta. Obecnie kurs akcji zatrzymał się na wsparciu 2 zł, jeśli jednak i ten poziom zostanie pokonany kurs może zmierzać w kierunku dołków w okolicach 1,5 zł.

 

Redan - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: TXM S.A., Redan S.A.

Zobacz również:

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

23.05.2018, Aktualności

Akcje Mex Polska pod lupą Domu Analiz SII

Dom Analiz SII opublikował rekomendację inwestycyjną dla Grupy Mex Polska – zarządzającej lokalami gastronomicznymi „The Mexican”, „Pijalnia Wódki i Piwa” oraz „PanKejk”.

Zobacz więcej

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

25.05.2018, Ze spółek

Mintos – globalny gracz oferujący inwestycje w pożyczki z wysoką stopą zwrotu z inwestycji

Mintos to klasyczny fintech, który działa jako internetowy rynek pożyczek o globalnym zasięgu. Oferujemy inwestorom detalicznym możliwość inwestowania, w sposób łatwy i przejrzysty, w pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Misją firmy jest ułatwienie swobodnego i skutecznego przepływu kapitału.

Zobacz więcej

TXM osiągnął 25 mln zł przychodów w styczniu, o 11% więcej niż przed rokiem
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie