Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Szort na JSW zamknięty z dużym zyskiem po 67,5 zł

© byebyeblue - Fotolia.com

W dniu dzisiejszym, to jest 6 lutego 2017 roku, zdecydowaliśmy się zamknąć krótką pozycję na akcje JSW za pośrednictwem jednego kontraktu terminowego po kursie 67,5 zł. Na tej pozycji zarobiliśmy 550 zł nie licząc prowizji. Była to inwestycja należąca do segmentu inwestycji własnych.

 

Decyzję o skasowaniu zysków podjęliśmy pod wpływem dużej niepewności, którą odczuwamy co do dalszego losu kursu akcji JSW. Jak zawsze przedstawiamy nasze argumenty.

 

  • Ceny węgla koksującego przestały spadać od dobrych kilkunastu dni. Kurs kontraktów w zależności od miesiąca zapadalności ustabilizował się w widełkach 145-170 USD/t. To według nas bardzo sprzyjające dla JSW ceny i każdy dzień utrzymywania się tych poziomów jest bardzo dobrym scenariuszem dla spółki. W mediach można też było przeczytać dziś, że ceny spotowe węgla koksującego wzrosły po raz pierwszy od 3 miesięcy. Ceny tego surowca mogą być wspierane przez dobrze zachowujące się inne surowce, na przykład ropę czy miedź. Dużą niepewność dokładają też Chiny, które tylko do marca bieżącego roku zezwoliły na większą produkcję i nie wiadomo jaka będzie ich dalsza decyzja. Ostatnie tygodnie przynoszą też ożywienie w cenach na przykład stali. Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnią wypowiedzią prezesa JSW oczekiwał on ustabilizowania średnich cen na poziomie 130-140 UDS/t w całym 2017 roku.
  • Coraz bliżej do wyników finansowych JSW za IV kw. 2017 roku, a te prawdopodobnie pokażą skokowy wzrost zysków na tle poprzednich kwartałów. Trudno teraz prognozować w jakim stopniu wypadną one na tle oczekiwań, ale niemal z pewnością znacznie poprawią one strukturę bilansu i poziom zadłużenia JSW. W dalszej perspektywie będą jeszcze kolejne wyniki za I kw. 2017 roku, który również mogą zapowiadać się rewelacyjnie pod kątem zysków na tle porównywalnego okresu I kw. 2016 roku.

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


  • Techniczne sygnały sprzedaży na wykresie akcji JSW (pod które graliśmy) zostały zanegowane. Kurs powrócił ponad linię szyi z formacji RGR. Nie wytrzymały również dwie krótkoterminowe linie trendów spadkowych. Obecnie kurs jest w trendzie bocznym, ale tworzy się też mały trójkąt. To wszystko stwarza niejasny obraz techniczny i każdy scenariusz z tego punktu widzenia jest możliwy. 

 

JSW - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

  • Czynnikiem niepewności nadal pozostaje też niewiadomy kształt emisji akcji JSW, która cały czas jest

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Szort na JSW zamknięty z dużym zyskiem po 67,5 zł