Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

© wayne_0216 - Fotolia.com

Nowy rok rozpoczął się dla inwestorów wyjątkowo dobrze. Styczeń przyniósł kontynuację zwyżek zapoczątkowanych pod koniec 2016 roku. Hossa nie ominęła popularnego segmentu producentów gier komputerowych – wciąż pozostają oni na topie, choć zdecydowanie słabej radzili sobie ubiegłoroczni debiutanci.

Forever Entertainment +114,8%

Najmocniej zwyżkującą spółką była notowana na NewConnect Forever Entertainment. W grudniu spółka przeprowadziła emisję akcji w ofercie prywatnej, w której wzięli udział obecni akcjonariusze, w tym prezes zarządu spółki. Od początku roku widoczne jest zwiększone zainteresowanie akcjami spółki, co obrazują wysokie wolumeny. Technicznie kurs akcji z impetem wybił powyżej oporu na poziomie 0,85 zł, po czym kontynuował rajd nawet do okolic powyżej 1,80 zł.

 

Forever Entertainment - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Vivid Games +14,7%

Vivid Games poinformował o premierach, które planuje na I półrocze 2017 roku. W czerwcu ma pojawić się oczekiwana produkcja Metal Fist. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu. Kurs akcji cały czas znajduje się w trójkącie spadkowym. Jego dolna podstawa – 4 zł, została już wielokrotnie naruszona, również w styczniu bieżącego roku, jednak tym razem tylko cieniem dolnym.

 

Vivid Games - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Bloober Team +14,6%

W styczniu Bloober Team podał informację o wejściu do akcjonariatu Pioneer Pekao TFI, którego fundusze posiadały łącznie 5,09% akcji spółki. Jeszcze w 2014 roku za jedną akcję Bloober Team płacono poniżej 10 zł. Na koniec stycznia było to już natomiast 91 zł.

 

Bloober Team - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Jujubee +13,7%

Jujubee poinformowało, że premiera gry strategicznej czasu rzeczywistego „Realpolitiks” nastąpi w dniu 16 lutego bieżącego roku. W I połowie roku ma nastąpić premiera mobilnej wersji na platformy iOS i Android. W listopadzie 2016 roku kurs akcji przebił poziom 15 zł (wówczas historyczne maksimum) i zwyżkował do blisko 22 zł. W styczniu popyt wyprowadził pierwszy atak na ten poziom.

 

Jujubee - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

CD Projekt 12,4%

W styczniu bardzo dobrze zachowywał się również kurs akcji lidera segmentu – CD Projektu. Wybił on ponad opór 55 zł i wyznaczył nowe maksimum na poziomie 60,50 zł.

 

CD Projekt - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

CI Games +11,7%

CI Games pod koniec stycznia poinformował o ustaleniu globalnej daty premiery gry mobilnej "Lords of the Fallen: Blades of Fate" na 9 lutego bieżącego roku. Będzie to gra odpłatna, wzbogacona o możliwość dokonywania dodatkowych zakupów w aplikacji. Produkcja ma plasować się w segmencie gier premium. Kurs akcji CI Games próbował w poprzednim roku pokonać historyczne maksimum w okolicach 37 zł. Zwyżki zapoczątkowane w listopadzie ubiegłego roku na moment obecny zatrzymały się przy cenie 30 zł.

 

CI Games - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

The Farm 51 Group +8,6%

Spółka poinformowała, że prace nad flagowym produktem – grą Get Even, są na ukończeniu. Premiera planowana jest w środku II kw. Spółka szacuje,, że sprzedaż wyniesie 0,3-1 mln kopii. Natomiast koszty mają się zwrócić już przy sprzedaży na poziomie 0,25 mln kopii. Kurs akcji oscyluje wokół historycznego maksimum w okolicach 15,50 zł. Na razie jednak byki maja problem z przeforsowaniem poziomu w okolicach 14,60 zł.

 

The Farm 51 Group - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

T-Bull -0,2%

T-Bull to pierwszy w tym zestawieniu debiutant z 2016 roku. Spółka zadebiutowała 3 listopada, a zakres wahań podczas pierwszej sesji to 100 – 200 zł. Od grudnia kurs akcji oscyluje w okolicach 150 – 170 zł. Spółka poinformowała w styczniu, że liczba pobrań jej gier wyniosła w grudniu 10,2 mln, a w całym 2016 roku 195,3 mln.

 

T-Bull - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

11 bit studios -2,6%

Nie najlepiej rok rozpoczął się dla akcjonariuszy 11 bit studios. Korekta sprowadziła kurs akcji nawet do okolic poziomu 130 zł. Jednak szerszej perspektywie spółka pozostaje jedną z najsilniej zwyżkujących. W 2016 roku spółka podwoiła swoją kapitalizację. W styczniu zaprezentowała natomiast wysokie prognozy zysków w programie motywacyjnym na lat 2017-2019. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

 

11 bit studios - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

PlayWay -5,2%

PlayWay to kolejny debiutant z minionego roku. Styczeń nie był dla spółki łaskawy jednak dwa ostatnie dni miesiąca to wzrost kursu akcji z 43 zł do 47 zł. Spółka poinformowała, że będzie raportować co miesiąc dane o najważniejszych planowanych premierach gier w ciągu najbliższych trzech miesięcy, a także informacje o potencjale sprzedażowym portfela wydanych i planowanych do wydania gier. Raporty będą przekazywane do piątego dnia danego miesiąca.

 

PlayWay - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Artifex Mundi -8,4%

Najsilniejsza przecena dotknęła Artifex Mundi, debiutanta z 17 listopada 2016 roku. Krótka historia notowań pokazuje jednak, że na moment obecny popyt utrzymuje poziom 20,50 zł. Spółka poinformowała, że 3 stycznia miał miejsce soft launch gry Kate Malone: Hidden Object Detective przez jej wydawcę, firmę G5 Entertaintent.

 

Artifex Mundi - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Producenci gier wciąż na topie. W styczniu ich akcje zwyżkowały dwucyfrowo