Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Tym razem zarobiliśmy 22% na akcjach Mex Polska

W ostatnim dniu stycznia 2017 roku sprzedaliśmy akcje Mex Polska po kursie 7,80 zł. To efekt realizacji zlecenia take profit z zyskiem 22%, który to poziom był wyznaczony w momencie zakupu tych akcji w październiku ubiegłego roku.

 

 

Akcje Mex Polska posiadaliśmy w ramach segmentu głosowanego od 12 października 2016 roku. Propozycja inwestycyjna dotycząca tej pozycji zdobyła najwięcej głosów w ówczesnej sondzie. W następujący sposób argumentowaliśmy wówczas zakup tych akcji:

 

„Restauracyjna spółka gościła już w sondach Portfela SII, ale nigdy nie zwyciężyła. A szkoda, bo było można na niej zarobić… Kurs akcji nadal systematycznie rośnie, a my ponownie umieszczamy ją wśród naszych propozycji. Ostatnim bodźcem jest podwyższona rekomendacja dla MEX-a od DM Vestor do 11,4 zł z 11,2 zł za walor (obecnie na rynku po około 6,5 zł). Autorzy raportu przewidują wzrost EBITDA i zysku netto w 2017 roku o kolejno 29% i 36%. To przełoży się na odpowiednio 9,8 mln zł i 6,2 mln zł. Kapitał zakładowy dzieli się na 7,6 mln akcji, co daje całkiem ciekawe wskaźniki rynkowe w oparciu o tę prognozę. Spółka potwierdziła, że skoncentruje się na rozwoju jej najbardziej znanego konceptu, jakim jest Pijalnia Wódki i Piwa.”

 

„Zakup akcji w przedziale 6,2 zł - 6,7 zł. Stop loss 5,4 zł, Take profit 7,8 zł.” 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Elemental Holding

20 stycznia bieżącego roku pojawiła się uaktualniona rekomendacja od DM BZ WBK z wyceną akcji Elementalu, które posiadamy w segmencie dywidendowo-długoterminowym. Cena została ustalona na poziomie 4,68 zł, a to oznacza obniżenie z 4,77 zł. Podtrzymane zostało zalecenie „kupuj”. W Gazecie Parkiet można było przeczytać uzasadnienie nowej wyceny. Autorzy rekomendacji pozytywnie oceniają perspektywy spółki i wskazują, że dokonane przejęcia

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Tym razem zarobiliśmy 22% na akcjach Mex Polska
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie