Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Tym razem zarobiliśmy 22% na akcjach Mex Polska

W ostatnim dniu stycznia 2017 roku sprzedaliśmy akcje Mex Polska po kursie 7,80 zł. To efekt realizacji zlecenia take profit z zyskiem 22%, który to poziom był wyznaczony w momencie zakupu tych akcji w październiku ubiegłego roku.

 

 

Akcje Mex Polska posiadaliśmy w ramach segmentu głosowanego od 12 października 2016 roku. Propozycja inwestycyjna dotycząca tej pozycji zdobyła najwięcej głosów w ówczesnej sondzie. W następujący sposób argumentowaliśmy wówczas zakup tych akcji:

 

„Restauracyjna spółka gościła już w sondach Portfela SII, ale nigdy nie zwyciężyła. A szkoda, bo było można na niej zarobić… Kurs akcji nadal systematycznie rośnie, a my ponownie umieszczamy ją wśród naszych propozycji. Ostatnim bodźcem jest podwyższona rekomendacja dla MEX-a od DM Vestor do 11,4 zł z 11,2 zł za walor (obecnie na rynku po około 6,5 zł). Autorzy raportu przewidują wzrost EBITDA i zysku netto w 2017 roku o kolejno 29% i 36%. To przełoży się na odpowiednio 9,8 mln zł i 6,2 mln zł. Kapitał zakładowy dzieli się na 7,6 mln akcji, co daje całkiem ciekawe wskaźniki rynkowe w oparciu o tę prognozę. Spółka potwierdziła, że skoncentruje się na rozwoju jej najbardziej znanego konceptu, jakim jest Pijalnia Wódki i Piwa.”

 

„Zakup akcji w przedziale 6,2 zł - 6,7 zł. Stop loss 5,4 zł, Take profit 7,8 zł.” 


 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Elemental Holding

20 stycznia bieżącego roku pojawiła się uaktualniona rekomendacja od DM BZ WBK z wyceną akcji Elementalu, które posiadamy w segmencie dywidendowo-długoterminowym. Cena została ustalona na poziomie 4,68 zł, a to oznacza obniżenie z 4,77 zł. Podtrzymane zostało zalecenie „kupuj”. W Gazecie Parkiet można było przeczytać uzasadnienie nowej wyceny. Autorzy rekomendacji pozytywnie oceniają perspektywy spółki i wskazują, że dokonane przejęcia

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

11.01.2018, Aktualności

Winter Capital Market Games 2018 – 9-11 marca w Czarnej Górze!

IV edycja Zimowych Igrzysk Rynku Kapitałowego odbędzie się w dniach 9-11 marca 2018 r. na terenie jednej z najnowocześniejszych stacji narciarskich w Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej.

Zobacz więcej

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

16.01.2018, Ze spółek

Trwają zapisy w wezwaniu na akcje Robyg. Co inwestor powinien zrobić, by się zapisać?

W dniu 1 grudnia 2017 r. Bricks Acquisitions Limited, podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group, ogłosił wezwanie na wszystkie akcje Robyg SA („Robyg”), jednego z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce.

Zobacz więcej

Tym razem zarobiliśmy 22% na akcjach Mex Polska