Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Konsorcjum spółek energetycznych podpisało porozumienie w sprawie zakupu aktywów EDF

© marcar1976 - Fotolia.com

Konsorcjum spółek energetycznych podpisało porozumienie dotyczące prowadzenia negocjacji w sprawie zakupu aktywów EDF w Polsce oraz badania due diligence w tym zakresie. W transakcję zaangażowane są PGE, Enea, Energa oraz PGNiG Termika.

 

Spółki już kilkakrotnie składały ofertę na zakup aktywów należących do EDF. Zgodnie z doniesieniami na koniec 2016 roku, EDF prowadził wyłączne rozmowy z IFM Investors w sprawie aktywów ciepłowniczych oraz z EPH w sprawie sprzedaży Elektrowni Rybnik i miał nie rozważyć podwyższonej oferty spółek w konsorcjum. EDF Polska potrzebował jednak zgody między innymi polskiego rządu na podział spółki, której to nie otrzymał (spółka została wpisana na listę spółek strategicznych). W związku z tym negocjacje z IFM Investors zostały rozwiązane.

 

Złożenie ewentualnej oferty wiążącej nastąpi po zakończeniu badania due diligence. Transakcja obejmie nabycie wszystkich akcji EDF w EDF Polska S.A., która jest właścicielem w szczególności czterech elektrociepłowni, to jest Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń oraz sieci dystrybucji ciepła w Toruniu, Elektrowni Rybnik, a także nabycie pośrednie wszystkich akcji EDF w ZEC "Kogeneracja" S.A., która jest właścicielem czterech elektrociepłowni to jest Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

 

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

Konsorcjum spółek energetycznych podpisało porozumienie w sprawie zakupu aktywów EDF
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie