Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Na zyskach PGS Software ciążą koszty wynagrodzeń i spadek wartości funta

© Sergey Nivens - Fotolia.com

PGS Software podało wstępne wyniki za IV kw. 2016 roku. Spółka osiągnęła przychody na poziomie około 22,22 mln zł (+38% rdr), zysk operacyjny około 6,09 mln zł (+27% rdr) i zysk netto około 4,44 mln zł (+12% rdr).

 

Spółka poinformowała w raporcie, że w IV kw. utrzymała się tendencja wzrostowa w sprzedaży. Spadek marży operacyjnej wynikał przede wszystkim ze wzrostu kosztu wynagrodzeń oraz spadku wartości funta.

 

PGS Software jest spółką z sektora IT, która zajmuje się tworzeniem oprogramowania i jego testowaniem. Na rynku NewConnect była obecna od 2008 roku, a w 2016 roku przeszła na Główny Rynek GPW. Po trzech kwartałach 2016 roku spółka wypracowała 54 mln zł przychodów wobec 41,1 mln zł przed rokiem (+31,5% rdr). W tym samym okresie zysk operacyjny wyniósł 13,8 mln zł wobec 11,3 mln zł (+22,9% rdr). Wśród kosztów podstawowej działalności nominalnie najbardziej zwiększyły się koszty usług obcych – 24,3 mln zł wobec 18,1 mln zł przed rokiem, a także wynagrodzeń – 9,8 mln zł wobec 7,7 mln zł. Z kolei zysk netto wyniósł 11,6 mln zł wobec 9,5 mln zł (+22,1% rdr).

 

W komentarzu do wyników za III kw. 2016 roku PGS Software poinformowało między innymi o tym, że konkurencja o pracowników jest duża i nie widać końca inflacji wynagrodzeń. Ponadto, Spółka fakturowała dużo usług w II kw. minionego roku na rynek brytyjski – 360 tys. GBP. Do października kwota ta urosła do 500 tys. GBP. Kilkunastoprocentowy spadek kursu funta spowodował duży uszczerbek w przychodach i zysku operacyjnym, a także w osiągniętej marży.

 

Kurs akcji PGS Software niemal od debiutu na giełdzie znajduje się w trendzie wzrostowym. Korekta w 2016 roku sprowadziła cenę do poziomu poprzednich lokalnych szczytów – okolice 10,80 zł, po czym kurs powrócił do trendu wzrostowego. Obecnie oscyluje wokół 14 zł, a historyczne maksima rysują się na poziomie 15,30 zł.

 

PGS Software - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: PGS Software S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Na zyskach PGS Software ciążą koszty wynagrodzeń i spadek wartości funta
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie