Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Integer porozumiał się z obligatariuszami. Akcje kontynuują odbicie po formacji ORGR

© ronstik - Fotolia.com

Zarząd spółki Integer poinformował we wczorajszym komunikacie bieżącym o podpisaniu aneksu z obligatariuszami obligacji serii INT0217. Dotyczy on przede wszystkim przesunięcia daty wykupu obligacji z 10 lutego na 31 maja 2017 roku. Najbliższe NWZA spółki będzie głosować między innymi w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje o wartości do 38,8 mln zł.

 

W zawartym aneksie z obligatariuszami na uwagę zwraca stwierdzenie, że w ocenie zarządu zakończenie przeglądu opcji strategicznych może nastąpić w I kw. tego roku. Proces ten jest prowadzony w spółce od 2 sierpnia ubiegłego roku. Zakłada on między innymi poszukiwanie inwestora strategicznego, zawarcie aliansu strategicznego, dokonanie transakcji o innej strukturze, a także po prostu brak działań.

 

Drugą informacją z dnia wczorajszego jest zgłoszenie do obrad NWZA projektu uchwał w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje nowej emisji serii M. Łączna wartość tych papierów dłużnych miałaby wynieść do 38,8 mln zł. Taki projekt zgłosili dwaj akcjonariuszy, którzy łącznie dysponują 5,38% udziałów w kapitale spółki. Propozycja ta zakłada, że obligatariusze oprócz wymiany obligacji na nowe akcje, mogliby żądać zapłaty wartości nominalnej każdego papieru wraz z odsetkami, a dzień wykupu miałby nastąpić do 3 lat od momentu emisji. Jeśli chodzi o warunki to ewentualna cena konwersji obligacji na nowe akcje wynosiłaby co najmniej 50 zł za jedną akcję. Zaznaczono, że ostateczna cena konwersji będzie ustalona przez zarząd.

 

Dodajmy, że propozycja zakupu akcji Integera znalazła się w obecnie trwającej sondzie do Portfela SII.

 

Bardzo ciekawie wygląda sytuacja techniczna wykresu akcji Integera. Niemal dwuletnia linia trendu spadkowego nie została jeszcze pokonana i obecnie przebiega na poziomie około 48,5 zł. Jednak wyraźnie utworzyła się formacja odwróconej głowy z ramionami, która w teorii jest znakiem zmiany trendu. Linia szyi na poziomie 40 zł już została pokonana, a kilka dni temu popyt obronił ją przed zanegowaniem formacji ORGR. Dwa wskazane poziomy są teraz bardzo ważnymi poziomami wsparcia i oporu.

 

Integer - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Integer S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Integer porozumiał się z obligatariuszami. Akcje kontynuują odbicie po formacji ORGR
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie