Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Sfinks może przejąć Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim za 5-8 mln zł

© Artem Shadrin - Fotolia.com

Sfinks poinformował o podpisaniu umowy o współpracy ze spółkami Cafe Contact Sp. z o.o. i Inwento Sp. z o.o. oraz Inwento 2 Sp. z o.o., właścicielami konceptów gastronomicznych Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim.

 

Sfinks będzie mógł podjąć decyzję w ciągu czterech lat o nabyciu wszelkich praw własności intelektualnej wykorzystywanych w wymienionych konceptach. Cena nabycia będzie nie niższa niż 5 mln zł i nie wyższa niż 8 mln zł netto. Ostateczna cena zostanie wyliczona jako siedmiokrotność wyniku EBITDA.

 

Ponadto, Sfinks zawarł umowy licencyjne, na podstawie których uzyskał prawo licencji na korzystanie z praw własności intelektualnej oraz know-how konceptów gastronomicznych. Umowy licencyjne zawarte zostały na okres czterech lat, z możliwością ich przedłużenia. Zawarcie powyższych umów związane jest z osiągnięciem porozumienia z kontrahentami w zakresie współpracy w obszarze działań nakierowanych na rozwój konceptów.

 

Z kolei pod koniec grudnia spółka informowała o zawarciu umowy inwestycyjnej, której celem jest budowa sieci restauracji pod marką Fabryka Pizzy, a następnie zakup wszystkich udziałów w sieci. Strony umowy uzgodniły, że I etap umowy – rozbudowa sieci, będzie maksymalnie trwał do marca 2018 roku, a drugi etap związany z objęciem przez Sfinks 100% udziałów w sieci – do 31 marca 2021 roku. Cena nabycia została ustalona na poziomie nie mniejszym niż 6 mln zł i nie większym niż 10 mln zł. Ze szczegółowymi założeniami umowy można zapoznać się w tym miejscu

 

Kurs akcji Sfinksa po tej informacji otwarł się luką wzrostową 6,4%, a w trakcie sesji do godziny 13:00 duże wahania sprowadziły ostatecznie zwyżkę do poziomu 3,6%. Kilka dni wcześniej spółka opublikowała raport wynikowy, w którym pokazała spadek zysków rok do roku, co spowodowało dynamiczny spadek kursu akcji poniżej poziomu 3 zł i 200-okresowej średniej kroczącej. Najbliższe wsparcie można wyznaczyć na poziomie 2,5 zł, a poniżej na lokalnych minimach w okolicach 2,25 zł.

 

Sfinks Polska - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Sfinks Polska S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Sfinks może przejąć Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim za 5-8 mln zł