Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

W czasach ostrej hossy szukamy kolejnej, zyskownej inwestycji. Wybierz i Ty!

Jak co miesiąc zachęcamy do głosowania w sondzie na wybór spółki do Portfela SII. Zapraszamy do zapoznania się z pięcioma propozycjami inwestycyjnymi. Perspektywa inwestycyjna to cztery miesiące – tak jak zawsze w segmencie głosowanym .

Amica

Amica na rynku postrzegana jest bardzo dobrze – spółka dobrze zarządzana o silnych fundamentach, stabilnie zwiększająca sprzedaż. Wygląda jednak na to, że większość z tych rzeczy jest już dawno wyceniona w obecnych poziomach akcji. Spółka co prawda cały czas stara się dostarczać nowych informacji dotyczących zwiększania przychodów na kolejnych rynkach zagranicznych, ale rynek oczekuje już chyba większych wzrostów zysków i realizacji założeń strategii. Sytuacja techniczna jest bardzo skomplikowana. Główne linie trendów wzrostowych zostały wyłamane w dół. Popyt jeszcze jednak próbuje walczyć. Propozycja zakupu akcji Amiki jest kierowana do mocno wierzących w pozytywną przyszłość spółki.

 

Zakup akcji w przedziale 187,00 zł – 195,00 zł. Stop loss 174,00 zł. Take profit 215,00 zł.

 

Amica - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Integer

O problemach Integera wiedzą już chyba wszyscy, a kurs akcji wiele już zdyskontował. Jednak pomysł rozwoju paczkomatów na świecie wydaje się być nadal trafiony, co niejednokrotnie potwierdziły fundusze chętnie dające finansowanie spółce. Problemem jest jednak pozostawiająca wiele do życzenia rentowność biznesu i wiara w talent menedżerski Rafała Brzoski. Naszą uwagę zwróciła bardzo ciekawa sytuacja na wykresie kursu akcji. Z jednej strony mamy nadal trwające i wyraźne trendy spadkowe, ale ewidentnie wyrysowała się formacja ORGR z przebitą już linią szyi na poziomie 39,5 zł. Wybicie jej skutkowało testem pierwszej linii trendu spadkowego. Od momentu wyznaczeni krótkoterminowej linii trendu wzrostowego widać mocno zwiększony wolumen obrotu. Zatem mamy kilka mocny sygnałów do odwrócenia trendu. Czy do tego dojdzie? Czas pokaże… Przy bardzo silnym, szerokim rynku, szanse na wybicie Integera rosną.


Zakup akcji w przedziale 39,00 zł – 40,00 zł. Stop loss 37,00 zł. Take profit 46,00 zł.

 

Integer - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Wielton

Sentyment rynku do producenta naczep nadal utrzymuje się bardzo dobry. Spółce sprzyja coraz lepsza koniunktura w transporcie. Trend wzrostowy jest bardzo wyraźny. Kurs akcji atakuje poziomy maksimów w okolicy 13,8 zł i to jest kluczowy poziom dla dalszego ruchu w górę. Konsolidacja ograniczona od dołu poziomem 11,8 zł trwa już piąty miesiąc. Jej zakres jest kluczowy dla tej propozycji inwestycyjnej. Jednak w takim przypadku nie jest dobre kupowanie akcji w okolicy górnego ograniczenia dlatego będziemy czekać z ofertą kupna w dolnej połówce konsolidacji.


Zakup akcji w przedziale 11,80 zł – 12,70 zł. Stop loss 11,30 zł. Take profit 14,30 zł.

 

Wielton - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Vantage Development

Vantage Development – dynamicznie rozwijający się deweloper. Przychody w 2012 roku wyniosły 14 mln zł, rok później 45 mln zł, w 2014 roku 62 mln zł, a w 2015 roku 95 mln zł. Wskaźniki rynkowe na tle branży wypadają poniżej średnich i obecnie dla Vantage wynoszą w przybliżeniu C/WK 0,6, C/Z 7. Wykres wskazuje dynamiczną linię trendu wzrostowego, a niedawna konsolidacja trwała bardzo krótko. Wszystko to świadczy o sile byków.

 

Zakup akcji w przedziale 3,20 zł – 3,40 zł. Stop loss 2,90 zł. Take profit 3,90 zł.

 

Vantage Development - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

CI Games

CI Games to propozycja inwestycyjna na zagranie pod udane premiery Snipera 3 oraz Lords of The Fallen na urządzenia mobilne. Wielu inwestorów może mieć to właśnie na uwadze. Rynek w przypadku producentów gier bardzo często lubi grać pod wysokie dane sprzedażowe w czasie premiery ważnych gier. Taki efekt może być już widoczny po niedawnym przełamaniu krótkoterminowej linii trendu spadkowego. Najwyraźniej rynek pogodził się już i zapomniał o niedawnej, dużej emisji akcji po 22 zł.

 

Zakup akcji w przedziale 28,00 zł – 29,50 zł. Stop loss 26,00 zł. Take profit 33,50 zł.

 

CI Games - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Follow @irzynski

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

20.02.2018, Felietony

Polski rynek obligacji korporacyjnych potrzebuje dużych i znanych brandów

Inwestycje w obligacje nie powinny stanowić alternatywy dla akcji. Ci inwestorzy, którzy już są obecni na GPW, są wystarczająco doświadczeni, żeby poradzić sobie z prawidłowym wyborem spółek dywidendowych. A ci, którzy spekulują na akcjach lub na kontraktach terminowych już w ogóle nie są grupą docelową dla rynku obligacyjnego. Obligacje powinny być przede wszystkim pokazywane jako realna alternatywa do trzymania pieniędzy w banku na lokacie terminowej lub wręcz na rachunku ROR.

Zobacz więcej

W czasach ostrej hossy szukamy kolejnej, zyskownej inwestycji. Wybierz i Ty!