Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Forte poprawiło zysk operacyjny w 2016 roku o 47% rdr

© fotofabrika - Fotolia.com

Fabryka Mebli „Forte” opublikowała w najnowszym raporcie bieżącym wstępne wyniki za IV kw. 2016 roku.  Przybliżona wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży wyniosła 304 mln zł. Jest to wzrost o 7,3% w stosunku do analogicznego okresu 2015 roku i o 24,1% w stosunku do III kwartału roku 2016. Wielkość skonsolidowanych obrotów za cały 2016 rok wyniosła 1 089 mln zł – jest to wartość wyższa o 14,2% względem 2015 roku.

 

Wynik EBIT za IV kw. 2016 roku Grupa oszacowała na 40,5 mln zł. Oznacza to wzrost o 35% w stosunku do analogicznego okresu roku 2015 i o 24,1% w stosunku do poprzedniego kwartału 2016 roku. W skali całego 2016 roku wynik EBIT wyniósł 144 mln zł i był wyższy o 46,9% względem roku 2015.

 

Dobre wyniki spółka argumentowała w przeszłości pozytywnym wpływem wzrostu kursu EUR/PLN, zwiększonej skali produkcji na niższe koszty jednostkowe, stabilnej sytuacji na rynku cen surowców podstawowych oraz konsekwentnej polityki dyscypliny budżetowej. Już wcześniej zaznaczała również, że nie widzi ryzyka, aby wyniki uległy zmianie w ostatnich miesiącach roku obrotowego.

 

W raporcie okresowym za III kw. 2016 roku spółka udostępniła informacje o realizacji strategicznego 6-letniego planu rozwoju mocy produkcyjnych. W ramach inwestycji rozpoczęto budowę głównej hali magazynowej, w następnej kolejności powstanie wydział produkcji płyty wiórowej oraz piąta fabryka mebli. Jako dopełnienie informacji o ciągłym rozwoju spółki możemy potraktować najnowsze informacje o zawarciu umowy joint venture z Indian Furniture Products Limited z siedzibą w Indiach.  Elementem umowy joint venture jest utworzenie podmiotu o nazwie FORTE FURNITURE PRODUCTS INDIA PVT LTD (FFPI). Wkład pieniężny wniesiony do kapitału zakładowego FFPI przez każdego z udziałowców wyniesie równowartość około 2 mln euro, a zasadniczym przedmiotem działalności FFPI będzie produkcja i sprzedaż mebli. Oba podmioty posiadają po 50% udziałów.

 

Połączenie podmiotów ma na celu wykorzystanie dynamicznie rozwijającego się rynku indyjskiego w zakresie sprzedaży mebli do samodzielnego montażu. Wykorzystanie sieci sprzedażowej oraz zakładu produkcyjnego nalężących dotychczas do Indian Furniture Products Limited oraz dostarczone przez spółkę Forte know-how, wzornictwo i technologię produkcji ma pozwolić na zajęcie znaczącej pozycji na Indyjskim rynku. 

 

Dzisiejsza sesja (25 stycznia 2017 roku) jest niezwykle udana dla całej giełdy, w tym również dla Forte. Kurs akcji do godziny 15:30 zwyżkował o około 6%, a cena wyznaczyła nowe, historyczne maksima, przebijajac opór na poziomie 78 zł.

 

Forte - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Źródło: Fabryka Mebli Forte S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Forte poprawiło zysk operacyjny w 2016 roku o 47% rdr
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie