Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Orlen szacuje, że w 2016 roku osiągnął 9,4 mld zł EBITDA LIFO

© fotomek - Fotolia.pl

PKN Orlen podał wstępne szacunki wyników za 2016 rok. Zgodnie z nimi spółka wypracowała 9,4 mld zł EBITDA LIFO. Nakłady inwestycyjne wyniosły natomiast 4,7 mld zł, w tym na rozwój przeznaczono 2,7 mld zł. Dźwignia finansowa kształtowała się na poziomie 11,5%.

 

Szacunki różnią się nieznacznie od założeń przedstawionych w strategii spółki na lata 2017 – 2021, o której pisaliśmy w tym miejscu. Wyniki różnią się między innymi uwzględnieniem w EBITDA LIFO w IV kw. 2016 roku odszkodowania od ubezpieczycieli z tytułu awarii instalacji do produkcji etylenu z sierpnia 2015 roku w Grupie Unipetrol w wysokości 0,3 mld zł. Ponadto, spółka przeprowadziła testy na utratę wartości aktywów rzeczowych wynikające z przyjęcia nowej strategii. Według bieżących szacunków dodatni wpływ rozwiązania netto odpisów aktualizujących w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym wyniesie około 0,2 mld zł.

 

Po informacji o wstępnych szacunkach wyników za 2016 rok kurs akcji na początku dzisiejszej sesji, to jest 24 stycznia 2017 roku, oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Tym samym cena pozostaje w szerokiej strefie popytowej w okolicach 80 zł. Wybicie z niej dołem może sprowadzić kurs akcji do poziomu 70 zł.

 

PKN Orlen - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Zobacz również: Państwowy PERN nabył 4,9% akcji PKN Orlen za 1,5 mld zł

 

Źródło: PKN Orlen S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

16.03.2018, Newsroom

Zmiany w indeksach na GPW. Producent gier po raz pierwszy w gronie blue chipów

Wśród największych spółek notowanych na GPW producent serii gier o Wiedźminie zastąpi informatyczną firmę Asseco Poland.

Zobacz więcej

Orlen szacuje, że w 2016 roku osiągnął 9,4 mld zł EBITDA LIFO
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie