Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

LPP może zapłacić około 24 mln zł dodatkowego podatku

© BillionPhotos.com - Fotolia.pl

LPP otrzymało od Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku protokół sporządzony w ramach postępowania kontrolnego odnośnie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2012 rok. Na jego podstawie spółka oszacowała, że nałożony na nią dodatkowy obowiązek podatkowy może wynieść około 24 mln zł.

 

W protokole UKS wskazał, iż LPP mogło niewłaściwie ustalać koszty uzyskania przychodu, zwłaszcza w odniesieniu do wydatków na sublicencje na korzystanie ze znaków towarowych wniesionych aportem do spółki cypryjskiej Gothals Ltd. LPP podtrzymuje, że opłaty licencyjne uiszczane na rzecz cypryjskiej spółki były i są uzasadnione gospodarczo i takie stanowisko będzie podtrzymywać w dalszych etapach postępowania.

 

Trzykrotny atak popytu w IV kw. 2016 roku na opór 6 000 zł zakończył się niepowodzeniem, a kurs akcji powrócił poniżej linii trendu spadkowego. Ponowne wybicie powyżej linii trendu da bykom pretekst do kolejnej próby walki o poziom 6 000 zł. Natomiast najbliższe wsparcie rysuje się na poziomie 5 000 zł.

 

LPP - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: LPP S.A.

Zobacz również:

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

18.04.2018, Aktualności

Podmiot powołany przez SII będzie wydawać rekomendacje inwestycyjne!

Zadaniem nowego podmiotu – Domu Analiz SII – będzie dostarczanie pokrycia analitycznego emitentów, którzy do tej pory nie cieszyli się dużym zainteresowaniem instytucji finansowych.

Zobacz więcej

LPP może zapłacić około 24 mln zł dodatkowego podatku
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie