Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Polimex-Mostostal zostanie dokapitalizowany przez energetykę kwotą 300 mln zł

© kange_one - Fotolia.pl

Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie obejmą łącznie 150 mln akcji nowej emisji spółki Polimex-Mostostal po 2 zł za akcję. Budowlana spółka zostanie dokapitalizowana łącznie kwotą 300 mln zł.

 

Każda ze spółek energetycznych obejmie po 37,5 mln akcji za łączną cenę emisyjną 75 mln zł. Umowa inwestycyjna została zawarta z zastrzeżeniem spełnienia się między innymi następujących warunków zawieszających:

  • zawarcie wiążącego porozumienia pomiędzy Polimex, Towarzystwem Finansowym Silesia oraz wierzycielami finansowymi,
  • sprzedaży Towarzystwu Finansowemu Silesia obligacji zamiennych na akcje przez Agencję Rozwoju Przemysłu,
  • zbycie 6 mln akcji Polimexu przez SPV Operator (spółka zależna Agencji Rozwoju Przemysłu),
  • podjęcie przez nadzwyczajne walne zgromadzenie Polimex uchwały dotyczącej zmian w radzie nadzorczej Polimex oraz zmieniającej Statut Polimex, oraz złożenie przez Polimex wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego dotyczącego rejestracji zmiany Statutu.

 

W dniu 28 grudnia 2016 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło uchwałę o emisji akcji  w drodze subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. W następujący sposób zarząd argumentował warunki emisji:

 

„Z uwagi na bieżące potrzeby finansowe Spółki i trudności w zapewnieniu Spółce gwarancji bankowych o odpowiedniej wysokości, niezbędnych do pozyskiwania i realizacji projektów realizowanych przez Polimex-Mostostal S.A. jak i Spółek z grupy, konieczna jest dalsza restrukturyzacja finansowa Spółki. (…)Z uwagi na fakt, że Spółka jest w trakcie procesu restrukturyzacji cena rynkowa akcji spółki może ulegać wahaniom. Przyznanie Zarządowi uprawnienia do ustalenia ceny emisyjnej Akcji Serii T za zgodą Rady Nadzorczej jest konieczne, ponieważ skuteczne przeprowadzenie tak dużej emisji Akcji Serii T w drodze oferty prywatnej wymaga przeprowadzenia negocjacji z inwestorem lub inwestorami co do warunków dokonania inwestycji w Spółkę, w szczególności co do wysokości ceny po jakiej inwestor lub inwestorzy, będą zainteresowani objąć akcje nowej emisji…”

 

Podczas dzisiejszej sesji, to jest 19 stycznia 2017 roku, kurs akcji Polimex-Mostostal otworzył się luką spadkową blisko 14%, jednak do godziny 13:00 kurs został wyciągnięty i jest 5,3% na plusie. Notowaniom towarzyszył wysoki wolumen – obroty do tej godziny przekroczyły 27 mln zł. 

 

Polimex-Mostostal - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Polimex-Mostostal S.A.

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Polimex-Mostostal zostanie dokapitalizowany przez energetykę kwotą 300 mln zł
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie