Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Forte wchodzi na rynek indyjski, stworzy nowy podmiot w ramach umowy joint venture

© alfexe - Fotolia.pl

Forte poinformowało o podpisaniu umowy joint venture z Indian Furniture Products Limited z siedzibą w Chennai, Indie. Umowa dotyczy produkcji i sprzedaży mebli na rynku indyjskim.

 

Jednym z elementów umowy jest utworzenie podmiotu o nazwie FORTE FURNITURE PRODUCTS INDIA PVT. LTD, w którym każdy z udziałowców posiada po 50% udziałów. Wkład pieniężny wniesiony do kapitału zakładowego nowoutworzonego podmiotu wyniesie równowartość około 2 mln euro. Zasadniczym przedmiotem działalności spółki będzie produkcja i sprzedaż mebli, która będzie oparta o istniejący zakład produkcyjny i sieć sprzedaży w Indiach będące dotychczas własnością Indian Furniture Products Limited, a Forte dostarczy know-how wzornictwo, rozwój produktu i technologię produkcji.

 

Planowane rozpoczęcie działalności operacyjnej nowego podmiotu przewidziane jest na kwiecień 2017 roku. Partnerzy oczekują, że wzajemna współpraca i dynamiczny rozwój nowoutworzonego podmiotu pozwolą na uzyskanie znaczącej pozycji na dynamicznie rozwijającym się rynku indyjskim w zakresie sprzedaży mebli do samodzielnego montażu.

 

Forte już od kilku lat systematycznie poprawia wyniki finansowe. Średnioroczne tempo wzrostu przychodów w latach 2012-2015 wyniosło 14,2%. Natomiast po trzech kwartałach 2016 roku przychody wyniosły 785,5 mln zł i były o 17,1% większe niż przed rokiem. Poniższy wykres przedstawia z kolei zysk EBITDA i zysk netto, a także osiąganą marżę EBITDA we wspomnianych okresach.

 

Forte - wyniki
Źródło: opracowanie własne

 

Kurs akcji Forte znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie dla kursu można wyznaczyć na poziomie 70 zł. Oporem są okolice 78 zł – historyczne maksima.

 

Forte - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Forte S.A.

Zobacz również:

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

13.02.2018, Aktualności

SII Poleca: Świece japońskie i analiza wykresów cenowych – Steve Nison

Biblia wykresów świecowych Steve'a Nisona 5 lutego 2018 powróciła na półki księgarni maklerska.pl! Odświeżona, zaktualizowana i w nowej oprawie graficznej, a co najważniejsze – w języku polskim.

Zobacz więcej

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

21.02.2018, Newsroom

Rekordowy rok Orbisu – spółka osiągnęła 232,4 mln zł zysku netto

W 2017 roku Orbis poprawił wyniki finansowe oraz wskaźniki operacyjne. Przychód na 1 dostępny pokój, tak zwany wskaźnik RevPAR, wyniósł 184,8 zł i był o 9,2% wyższy niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Forte wchodzi na rynek indyjski, stworzy nowy podmiot w ramach umowy joint venture