Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Spółka Colian Holding dokupiła akcje Vistuli

© jayfish – Fotolia.com

Spółka Colian Holding powiadomiła o przekroczeniu pięcioprocentowego progu w akcjonariacie Vistuli. Pakiet 160.000 akcji odzieżowej firmy został zakupiony w poniedziałek 16 stycznia.

 

Po dokonaniu tej transakcji Colian Holding posiada łącznie 8.893.619 akcji Vistula Group, stanowiących 5,02% jej kapitału zakładowego. Biorąc pod uwagę obecny kurs notowań walorów Vistula Group na warszawskiej giełdzie (ok. 3,28 zł), cały ten pakiet ma wartość rynkową na poziomie około 29,2 mln zł.

 

Vistula Group – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Spółka Colian Holding po raz pierwszy ujawniła się w akcjonariacie Vistula Group na walnym zgromadzeniu tej drugiej firmy w czerwcu 2016 roku. Okazało się wówczas, że posiada ona pakiet 8.733.619 akcji, stanowiący udział w kapitale zakładowym Vistula Group na poziomie 4,93%. Informację tę można było uznać za sporą niespodziankę. Obie spółki działają bowiem w zupełnie innych branżach – Colian Holding to przede wszystkim producent i dystrybutor słodyczy, a Vistula Group specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn.

 

Póki co inwestycja Colian Holding w papiery wartościowe spółki Vistula Group okazuje się jednak udana. Jak wynika z raportów okresowych Colian Holding, pakiet 4,93% akcji zakupiony został za 24,8 mln zł, co oznacza średnią cenę nabycia jednego waloru na poziomie około 2,84 zł. Od tego momentu kurs notowań Vistula Group wzrósł o ponad 15 proc., a wartość posiadanych przez Colian Holding akcji zwiększyła się o blisko 4 mln zł.

 

Colian Holding – wykres kursu akcji
Źródło: Stooq.pl.

 

Zobacz również:

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

07.03.2018, Aktualności

SII poleca: Turniej Prawa Rynków Kapitałowych

15 marca 2018 roku w sali Imperium Centrum Giełdowego w Warszawie odbędzie się II edycja Turnieju Prawa Rynków Kapitałowych organizowanego przez Koło Naukowego Prawa Rynków Kapitałowych działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Zobacz więcej

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

19.03.2018, Czat inwestorski

Czat inwestorski: Omówienie wyników rocznych Grupy PZU za 2017 rok

Zapraszamy do udziału w czacie inwestorskim z Grupą Kapitałową PZU, który odbędzie się 22 marca (czwartek) o godz. 12:00. Na pytania inwestorów odpowie Tomasz Kulik, Członek Zarządu PZU SA i PZU Życie SA.

Zobacz więcej

Spółka Colian Holding dokupiła akcje Vistuli
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie