Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wawel – współpraca będzie kontynuowana, ale ograniczona

© Jiri Hera - Fotolia.com

Wawel oczekuje, że będzie kontynuował współpracę z kluczowym partnerem handlowym, jednak jej zakres może być ograniczony. Jest to aktualizacja raportu z początku roku, w którym spółka informowała o ryzyku zakończenia współpracy.

 

Informacje podane przez Wawel na początku roku pozwalały domniemywać, że spółka prowadzi trudne negocjacje z Biedronką. Komunikat mówił o przewidywanej możliwości spadku przychodów w kolejnych kwartałach na skutek rosnącego ryzyka ograniczenia bądź przerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym, który ma 25% udziałów w sprzedaży grupy. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

 

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami bieżąca sytuacja pozwala przypuszczać, że współpraca będzie kontynuowana. Jednak jej zakres będzie prawdopodobnie ograniczony, co w efekcie może wpłynąć na spadek sprzedaży Grupy Wawel w 2017 roku. Obecnie trudno jest określić skalę zmniejszenia sprzedaży.

 

Kurs akcji spółki Wawel mocno zniżkował po pierwszej informacji o ryzyku ograniczenia bądź zakończenia współpracy, co sprowadziło na moment cenę poniżej poziomu 1 000 zł. Jednak jeszcze tego samego dnia kurs został wyciągnięty powyżej tego wsparcia i utrzymuje się ponad nim. Dzisiaj, to jest 17 stycznia 2016 roku, kurs akcji zwyżkuje o 1,4% do godziny 10:00.

 

Wawel - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Wawel S.A.

Zobacz również:

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

23.04.2018, Aktualności

Pierwsza rekomendacja Domu Analiz SII jest już dostępna!

Analitycy Domu Analiz SII wydali dla akcji CDRL rekomendację "kupuj" z 12-miesięczną ceną docelową ustaloną na poziomie 42,62 zł. W momencie wydania rekomendacji giełdowy kurs tych walorów wynosił 32 zł, co oznacza potencjał wzrostu równy 33,2%.

Zobacz więcej

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

25.04.2018, Newsroom

Rowery miejskie w kolejnych miastach. Nextbike Polska zapowiada ekspansję

Firma rozpoczęła również ekspansję zagraniczną. W ubiegłym roku podpisała pierwszy zagraniczny kontrakt z fińskim Turku.

Zobacz więcej

Wawel – współpraca będzie kontynuowana, ale ograniczona
Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych realizuje projekt "Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Więcej informacji o projekcie