Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Wawel – współpraca będzie kontynuowana, ale ograniczona

© Jiri Hera - Fotolia.com

Wawel oczekuje, że będzie kontynuował współpracę z kluczowym partnerem handlowym, jednak jej zakres może być ograniczony. Jest to aktualizacja raportu z początku roku, w którym spółka informowała o ryzyku zakończenia współpracy.

 

Informacje podane przez Wawel na początku roku pozwalały domniemywać, że spółka prowadzi trudne negocjacje z Biedronką. Komunikat mówił o przewidywanej możliwości spadku przychodów w kolejnych kwartałach na skutek rosnącego ryzyka ograniczenia bądź przerwania współpracy z kluczowym partnerem handlowym, który ma 25% udziałów w sprzedaży grupy. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu.

 

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami bieżąca sytuacja pozwala przypuszczać, że współpraca będzie kontynuowana. Jednak jej zakres będzie prawdopodobnie ograniczony, co w efekcie może wpłynąć na spadek sprzedaży Grupy Wawel w 2017 roku. Obecnie trudno jest określić skalę zmniejszenia sprzedaży.

 

Kurs akcji spółki Wawel mocno zniżkował po pierwszej informacji o ryzyku ograniczenia bądź zakończenia współpracy, co sprowadziło na moment cenę poniżej poziomu 1 000 zł. Jednak jeszcze tego samego dnia kurs został wyciągnięty powyżej tego wsparcia i utrzymuje się ponad nim. Dzisiaj, to jest 17 stycznia 2016 roku, kurs akcji zwyżkuje o 1,4% do godziny 10:00.

 

Wawel - Analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

 

Źródło: Wawel S.A.

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

23.02.2018, Felietony

Udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji w 2017 roku wyniósł 16%. Jest dobrze, ale…

Według danych opublikowanych przez Giełdę Papierów Wartościowych udział inwestorów indywidualnych w obrotach na rynku akcji na rynku głównym wyniósł w 2017 roku 16% i był wyższy o 3 p.p. niż w 2016 roku.

Zobacz więcej

Wawel – współpraca będzie kontynuowana, ale ograniczona