Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej na ten temat. Zamknij

Czym jest SII?

Najwyższe poziomy Briju i Elemental, korekta JSW

© bisonov - Fotolia.com

Noworoczna hossa na GPW sprzyja wycenie Portfela SII. Coraz bliżej jesteśmy poziomu 33 000 zł, co przełożyłoby się na 10% stopę zwrotu z całego portfela. W ostatnich tygodniach dobrze radzą sobie wszystkie segmenty, ale nadal zdecydowanie najlepszym jest segment inwestycji własnych z wynikiem +65%.

 

Przegląd obecnej sytuacji w wybranych przez nas spółkach zaczynamy od ostatniej inwestycji w segmencie dywidendowo-długoterminowym.

Elemental Holding

W piątek 13 stycznia mieliśmy do czynienia ze skokiem w górę notowań Elementalu. Była to pochodna wywiadu z prezesem, który ukazał się w Parkiecie. Tak naprawdę prezes nie powiedział czegoś szokująco nowego czy odkrywczego. Podsumował rok 2016 i przedstawił plany na 2017 rok. Przypomniał o przejęciu w ubiegłym roku 3 spółek – z Finlandii, UK i Polski. Nowością jest ujawnienie ich wyników finansowych oraz ich wpływ na wyniki całej grupy. Tak jak można było się wcześniej spodziewać, konsolidacja przyniesie wzrost w 2017 roku o około 200 mln zł przychodów i kilkunastu mln zł EBITDA. Oznacza to wzrosty dla grupy około 30% na tych poziomach. Prezes zapowiedział też koncentrację na integracji wszystkich spółek z grupy, ale co najważniejsze podtrzymał kontynuację akwizycji o kolejne 2-3 spółki o podobnej wielkości jak te niedawno przejęte. Zła z kolei jest zapowiedź obniżenia wyniku netto o kilka milionów złotych z powodu zmian w opodatkowaniu FIZ-ów (większe obciążenie podatkowe). Według nas jest to pozytywy bodziec dla akcji, który jedynie mógł przypomnieć rynkowi o tej spółce i jej stabilnym i szybkim rozwoju. Patrząc na wykres akcji sytuacja nadal nie jest rozstrzygnięta i ponad rok kurs walorów jest w zaznaczonym trójkącie. W naszym pozytywnym scenariuszu rosnące wyniki spółki prędzej czy później powinny spowodować wzrost kursu. Nadal podtrzymujemy konserwatywny plan zarabiania na tych walorach około 10% rocznie.  

 

Elemental Holding - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

Briju

Prawie w każdym ostatnio odcinku Portfela SII, piszemy o nowych maksimach na Briju i tak będzie też tym razem. W momencie powstawania tekstu, kurs spółki jest już na poziomie 35,5 zł. Inwestorzy grają pełną parą pod wyniki za IV kwartał. C/Z nadal jest interesujące i zbliża się do… 10. Nie widać też żadnej ochoty do korekty.

 

Briju - analiza techniczna
Źródło: stooq.pl

 

Partner strategiczny

 

DM BOŚ

 


 

Chcesz wygrać książkę o tematyce giełdowej?

Zgłoś propozycję do naszego portfela na forum SII

 


Short na JSW

Bardzo ciekawie rozwija się sytuacja na JSW. Kurs zanotował dynamiczną korektę… i tu można zadać sobie pytanie czy jest to korekta spadkowa czy wzrostowa. W naszej sytuacji – posiadacza krótkiej pozycji i zarabiania na spadkach, będziemy mówić o korekcie wzrostowej w ostatnim ruchu w dół. Mimo starań nie udało nam się zamknąć naszego szorta w okolicy 60-61 zł (nasze zlecenie dzieliło od realizacji około 15 groszy) i zostaliśmy z otwartą pozycją. Kurs akcji odbił nawet w okolicę 73 zł i mocno zbliżył się do poziomu, w którym otwieraliśmy pozycję. Notowania wyszły też ponad krótkoterminową linię spadkową oraz przebitą wcześniej linię szyi (około 67 zł) z formacji RGR. Szukając argumentów za ostatnimi wzrostami oprócz korekty spadków trzeba wymienić też napływ inwestorów na polską giełdę, co było widać po fali zakupów praktycznie wszystkich, większych spółek z GPW. My jednak trzymamy się fundamentów, a takimi dla

Pełna treść artykułu dostępna po zalogowaniu się i opłaceniu 25 punktów.

Zaloguj się Zarejestruj się

Dla członków SII dostęp jest bezpłatny.

Zostań członkiem SII

Zobacz również:

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

20.02.2018, Aktualności

8 Fund Forum Analiz Online

Reforma polskiego systemu emerytalnego, rewolucja w dystrybucji produktów inwestycyjnych, w końcu dynamiczny rozwój sektora fintech. To właśnie przełomowe zmiany będą tematem przewodnim 8 Fund Forum organizowanego przez Analizy Online, a którego partnerem jest Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Konferencja odbędzie się 15 marca w hotelu Hilton w Warszawie.

Zobacz więcej

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

22.02.2018, Newsroom

Przychody Asbisu w styczniu większe o 73% rdr

Spółka osiągnęła w styczniu 2018 roku przychody na poziomie około 160 mln dolarów, czyli o 73% więcej niż przed rokiem.

Zobacz więcej

Najwyższe poziomy Briju i Elemental, korekta JSW